Kibariye Kimdir?

Kibariye Kimdir?

Kibariye 10 Ağustos 1960 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Roman kökenli bir sanatçı olan Kibariye’nin gerçek ismi Bahriye Tokmak’tır.  Ailesi pamuk ve tütün toplama işi yapmaktadır. Ailesinin 9 çocuğundan biri olan Kibariye sesinin güzelliği sayesinde

Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı haline gelmiştir. Kibariye 1.55 cm boyunda, 69 kilo ağırlığındadır. 56 yaşında olan ünlü sanatçının saçları sarı, gözleri kahverengidir. Kibariye ilk evliliğini 1979 yılında Tunay Ürek ile yaptı. 1996 yılında boşanan Kibariye 1999 yılında Ali Küçükbalçık ile evlendi. Hala Ali Küçükbalçık ile evli olan Kibariye’nin bir de kızı bulunmaktadır.

kibariye-kimdir

Kibariye’nin Şarkıcılık Kariyeri Nasıl Başladı?

Kibariye ilk olarak 1974 yılında İzmir’de pavyonlarda sahne almaya  başladı. İzmir’de sahne alırken Turgut Akyüz tarafından sesi beğenilen Kibariye’nin kaderi değişmiştir.

Kısa süre içerisinde İstanbul Stardust gazinosuna transfer olan ünlü şarkıcı hem sesinin güzelliği hem de doğal tavırları nedeniyle medya tarafından yoğun ilgi gören bir sanatçı haline gelmiştir.

1981 yılında TRT’nin yılbaşı programına katılan ve sesi çok beğenilen Kibariye halkın gönlüne taht kurmayı başardı.

Kibariye’nin Albümleri

Sesi çok beğenilen Kibariye’nin pek çok albümü bulunmaktadır. İlk albümünü 1981 yılında “Kimbilir” adıyla çıkaran Kibariye başarılı bir çıkış yakaladı.

Aşkın Adresi, Hançer, Romanika, Anlayamazsın, 4 Mevsim, Ben Ayakta Ağlarım gibi albümler Kibariye’nin meşhur albümleri arasında yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın