Kerem Alışık Kimdir?

Kerem Alışık Kimdir?

2 Haziran 1960 yılında dünyaya gelen Kerem Alışık 56 yaşındadır. İstanbul’da dünyaya gelen ve aslen İstanbullu olan Kerem Alışık’ın annesi Çolpan İlhan, babası ise Sadri Alışıktır. Yazar Atilla ilhan ise dayısıdır.

Ünlü oyuncu televizyon hayatına atılmadan önce futbolculuk yapmıştır. Anadolu 1908 takımında top koşturan Kerem Alışık ilk oyunculuk kariyerine 1995 yılında adım atmıştır.

Kerem Alışık’ın boyu 1.82 cm, kilosu ise 80’dir. Saç ve göz rengi kahverengi olan ünlü oyuncu 1992 yılında Sibel Turnagöl ile evlenmiştir. 1997 yılında boşanan ünlü çiftin Sadri adında bir de oğulları vardır. Kerem Alışık 2010 yılından bu yana Songül Öden ile bir birliktelik yaşamaktadır.

kerem-alisik-kimdir

Kerem Alışık’ın Oyunculuk Kariyeri

Kerem Alışık oyunculuk kariyerine ilk kez Orhan Küpeli’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu Fırtınalar dizisi ile yaptı. İlk tiyatro deneyimini “Yöne” adlı oyunla yaşayan Kerem Alışık ilk sinema filmi deneyimini ise yönetmenliğini ve senaristliğini Savaş Ay’ın üstlendiği “Dansöz” filmi ile gerçekleştirdi.

2005 yılından bu yana Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitmenlik yapmaya devam eden ünlü oyuncunun şiir albümü de bulunmaktadır.

Kerem Alışık’ın Rol Aldığı Diziler Ve Filmler

Kerem Alışık pek çok dizi ve filmde rol almıştır. Kerem Alışık’ın rol aldığı dizilerin başında Mevsim Çiçek açtı, Kördüğüm, Son Yüzleşme, Aşk Mahkumu, Günah, Şarkılar Seni Söyler, Hicran, Fırtınalar ve Mualla gibi pek çok dizi bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın