Kenan Ece Kimdir?

Kenan Ece Kimdir?

24 Aralık 1980 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de dünyaya gelen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 36 yaşındadır. Oğlak burcu olan Kenan Ece’nin asıl adı  Cahit Kenan Ece’dir.

Galatasaray Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden biri olan Turgay Ece’nin torunu olan Kenan Ece’nin babası Murat Ece’dir. Kenan Ece lise eğitimini İstanbul’daki Sankt Georg Avusturya Lisesi’nde okudu. Lise eğitimi tamamladıktan sonra Amerika’ya giden ünlü oyuncu New York’ta Davidson College’de tiyatro ve ekonomi üzerine eğitimler aldı.

Üniversite hayatını sürdürürken pek çok oyunda rol alan Kenan Ece oyunculuk kariyerine ulaşabilmek için eğitimlerini sürdürdü. Kenan Ece’nin boyu 1.87 cm, kilosu ise 87’dir. Göz ve saç rengi siyah olan Kenan Ece şu an Canan Ergüder il ilişki yaşamaktadır.

kenan-ece-kimdir

Kenan Ece’nin Oyunculuk Kariyerindeki Emin Adımları

Kenan Ece iki yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı ve bir gösteri yapmaya karar verdi. Onu izleyen bir ajans Kenan Ece’yi tanımak ve çalışmak istediğini belirtti.

Ardından Fair City adlı bir dizide 13 bölüm rol alan Kenan Ece oyunculuk kariyerine ilk adımı atmış oldu. İrlanda Tiyatrosu’nda 3.5 ay görev alan Kenan Ece Almanca küçük rollerde yer aldı.

Kenan Ece’nin Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Kenan Ece’nin rol aldığı dizi ve filmler arasında Ertuğrul 1890, Kalp Hırsızı, Yüreğine Sor, Samanyolu, İzmir Çetesi, Deli Saraylı Ve Ay Tutulması yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın