Kenan Doğulu Kimdir?

Kenan Doğulu Kimdir?

Babası Yurdaer Doğulu ve annesi Serpil Doğulu’nun ortanca çocukları olan Kenan Doğulu, 1974 İstanbul doğumludur. Abisi Ozan Doğulu Canan Doğulu ise kız kardeşidir. Kenan doğulu beş yaşında müziğe olan yeteneğini gösterdi ve konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı yıl piyano dersleri ile birlikte flüt ve gitar dersleri de aldı.

Kültür Kolejinden mezun olduktan sonra yüksek eğitimine Amerikada başladı. Türkiye’ye dönen sanatçı yüksek öğrenimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. 1993 yılında çıkardığı ilk albümü ile başarılı bir çıkış yapan sanatçı yaptığı çalışmalarından pek çok ödül almıştır.

kenan-dogulu-kimdir

Doğulu Kardeşler Sahnede

Abisi Ozan Doğulu, Kenan Doğulu gibi müzikle ilgilenmektedir. İlerleyen zamanlarda ortak çalışmaları ile birlikte sahne alan Doğulu kardeşler, söz-müzik ve düzenleme alanlarında yeteneklerini paylaşmışlardır.

Kenan Doğulu’nun çıkış albümü olan Yaparım Bilirsin’in bir yıl sonrasında SımSıkı Sıkı Sıkı albümü piyasa çıktı. 1996 yılının Temmuz ayı Kenan Doğulu III albümünün çıktığı zamandır. Bunun sonrasında neredeyse her yıl bir albüm çıkaran Kenan Doğulu’nun çalışmalarında abisi Ozan doğulu da yer almıştır.

Kenan Doğulu’nun Sürekli Yükselen Başarı Grafiği

Şarkıları ve bestelerini kendisi için kullanan Doğulu, aynı zamanda pek çok sanatçıya da şarkı ve beste vermiştir. Son albümü 2012 çıkışlı olan Aşka Türlü Şeyler albümüdür.

Doğulu’nun besteleri pek çok sanatçı tarafından yorumlanmış ve yorumlanmaya devam etmektedir. Aynı zamanda 2007 Eurovision yarışmasında ülkemizi temsil eden Doğulu dördüncülük kazanmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın