Kemal Doğulu Kimdir?

Kemal Doğulu Kimdir?

Kemal Doğulu 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. 5 kardeş içinden en büyük olan kendisidir. Aynı zamanda oyuncu Kadir Doğulu’nun ağabeyidir. Babaları çalışmak için ABD’ye gidince erken yaşta iş hayatına atıldılar ve çocukluğunda, yaz aylarında bisikletçide, bakkalcıda çalıştı. Asıl hayali kuaförlük olan Kemal Doğulu, kız kardeşlerinin saçlarını annesinden habersiz kesiyordu. Daha sonra kuaför olan kuzeninin yanında çalışmaya başladı. Aile baskısından dolayı İmam Hatip Lisesi’ne kaydoldu. Fakat Arapça ve Kur’an derslerinde başarılı olamadı. Ailesinden gizli olarak Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazandı. Bundan dolayı İmam Hatip’ten ayrıldı.

Lise eğitimini tamamlamasının ardından Urfa, Harran Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nü okumaya başladı. Ancak 2 sene sonra okulu bitmeden dönmek durumunda kaldı. Babasının yanına gitmek için İstanbul’a geldi ve vizesini beklediği sırada İstanbul’da olan kuzeninin kuaför dükkanında çalıştı.

Kemal Doğulu’nun Kariyeri

Yurt dışında saç tasarımı ve makyaj yapmaya başladı. İnsanlar tarafından ilerleyen zamanlarda oldukça beğenildi. Kemal Doğulu’nun ilk başarılı işi moda dergisi Elle’de yayınlanan fotoğrafları oldu. Daha sonra ünlü sanatçıların imaj makerlığını, kuaförlüğünü, makyözlüğünü, modelistliğini ve fotoğrafçılığını yaptı. İlerleyen zamanlarda klip yönetmenliği yaptı. 2006 yılında Hande Yener ile tanıştı ve onun vokalistliğini yaptı. Sonra da kendisine albüm çıkardı.

2014 yılında Nişantaşı’nda kendisine kuaför salonu açtı. Aynı yıl ‘Bu Tarz Benim’ moda programında jüri koltuğuna oturdu. Daha sonra aynı ekip, farklı program ismi ile TV8’e geçti. Hala ‘İşte Benim Stilim’ yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın