Ivana Sert Kimdir Kaç Yaşındadır Nereli? Biyografisi

Ivana Sert Kimdir? Kaç Yaşındadır?

 

Ivana Sert’in asıl adı Ivana Smilijkovic’tir. Modelliğe başlamadan önce on altı yaşına kadar bale ve piyano eğitimi almıştır. 2002 yılına kadar yaşadığı Belgrad’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılarak Miss Belgrade ünvanını kazanmıştır. Belgard’da düzenlenen yarışmadan sonra Miss Yugoslavya ‘ya da katılmış ve ardından Türkiye’de düzenlenen Miss Globe’a davet edilmiştir. 2002 yılında da Türkiye’ye yerleşmiştir. 2004 yılında rahmetli iş adamı Mehmet Sert’in oğlu Sert Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yurdal Sert ile evlenmiştir. Bu evlilikten çiftin 2006 yılında Amerika birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde dünyaya gelen Kayon Ateş adında bir de oğulları vardır. 17 Eylül 2013 tarihinde de çift evliliklerini sonlandırma kararı almıştır. Bu evliliğin ardından Türkiye sosyetesinin tanınmış isimlerinden biri haline gelen Ivana Sert moda alanındaki tercihleri ile her zaman medyanın ilgi odağı olmayı başardı. Kendisine bu geliştirdiği kendine özgü moda anlayışı yüzünden ‘ikoncan’ lakabı uygun görüldü.

ivana2

Daha sonraları İstanbul’un Nişantaşı ilçesinde açtığı ‘ikon2 adlı mağazasıyla Türkiye’de ünlü markaların ürünlerini müşterilerine ulaştıran Ivana Sert mağazasında Sex and the City’nin başrol oyuncusu için tasarladığı yüzüğü de satmıştır. Mankenlikten sonra stilistlik ve moda tasarımı ile de uğraşan Ivana Sert şimdilerde ise televizyon dünyasında boy gösteriyor. 2010-2013 yılları arasında Show Tv’de Bugün Ne Giysem adlı gündüz kuşağı programında jüri üyeliği yapan Ivana Sert aynı zamanda 2011 yılında yine aynı kanalda yer alan Yok Böyle Dans adlı yarışmada yarışmacı olarak yer almış ve yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü yarışmanın 12. haftasında doktor önerisiyle yarışmadan çekilmiştir. 2012 yılında ise Kanal D’de yayınlanan Yalan Dünya dizisinin otuz dördüncü bölümünde konuk oyuncu olarak rol almış ve dizide kendini canlandırmıştır. Yine 2012 yılında Show Tv’de yayınlanan En Büyük Show adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Şöhretinin zirvesinde olduğu dönemde ilk kitabı olan Bizimlesin’i de yine 2012 yılında yayımlamıştır.

 

ivana3Bu kitapta Ivana Sert okuyucularına moda ve güzellik tüyoları vermektedir. Yazıların arasına yerleştirdiği resimlerle kitabını zenginleştiren Sert kitabıyla da büyük ses getirmeyi başarmıştır. 2012 yılının yaz aylarında Daikin markasının klima reklamında da oynayarak iyiden iyiye oyunculuğa ısınmıştır. Ivana Sert 2014’ün eylül ayında Show Tv’de yayın hayatına başlayan sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı Bu Tarz Benim adlı yarışma programında Kemal Doğulu ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır. Daha sonraları TV8’e taşınan ve İşte Benim Stilim adıyla yayın hayatına devam eden yarışmada jüri üyeliğini devam ettirmektedir.

Ivana Sert oyunculuk adına en büyük işini ise yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yaptığı 2015 yapımı Yapışık Kardeşler adlı sinema filmindeki rolüyle yapmıştır. Ivana Sert filmde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış gibi ünlü ve başarılı oyuncularla birlikte çalışmıştır.

 

Ivana Sert Kimdir?

Ünlü moda tasarımcısı ve televizyonlardan aşina olduğumuz başarılı bir stilisttir.

 

Ivana Sert Nerelidir?

Ivana Sert’in memleketi yazılı kaynaklara göre Belgrad, Sırbistan olarak belirtilmiştir.

 

Ivana Sert Kaç Yaşındadır?

1979 yılında dünyaya gelmiştir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın