İsmail Küçükkaya Kimdir?

 

İsmail Küçükkaya Kimdir?

Bahsettiğimiz isim İsmail Küçükkaya 1972 yılında, Kütahya’nın Simav ilçesinde hayat macerasına başladığı bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre İsmail Küçükkaya bir de kız kardeşe sahiptir. Eğitim hayatı hakkında bilgiler vermemiz gerekirse eğer, ilk ve ortaokul eğitimini Kütahya’da tamamladığı bilinen Küçükkaya, daha sonra Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik bölümüne devam etmiştir. Bahsettiğimiz İletişim Fakültesinden 1993 yılında mezun olarak ilk iş hayatına 1991 yılında başladığı bilinmektedir. Yani doğumundan bir 19 yıl sonra zaman kaybetmeden iş hayatına atıldığını görebilmek mümkündür.

İlk iş macerası, 1991 yılında bilinen bir gazete olan Hürriyet Gazetesi ile başladığı bilinmektedir. Bahsettiğimiz bu gazetede muhabir olarak gazetecilik mesleğinin ilk adımlarını attığı bilinmektedir. Hürriyet gazetesinden sonra ise, Sabah ve Start gazetelerinde çalışarak, meslek hayatını sürdürdüğü bilinmektedir.

2000 ‘ li yıllarda ise, köşe yazarlığına başlayarak, meslekte bir değişime uğramıştır diyebiliriz. Köşe yazarlığını ise 2000 yılında, Akşam gazetesinde gerçekleştirmiştir. Bu görevi ile birlikte 3 yıl sonra, yani 2003 yılında hem köşe yazarlığına devam etmiş, hem de SKYTÜRK TV‘ de Temsilci görevlerini tamamlamaya başlamıştır. Ankara Temsilciliği görevini icra eden İsmail Küçükkaya, 2005 ve 2008 yılları arasında ise, yine Akşam Gazetesinde olmak üzere, Ankara temsilcisi olarak görev yaptığı ve çalışmalarını sürdürdüğü bilinmektedir.

Akşam gazetesinde yayın yönetmeni olduğu tarih ise 2008 yılı olarak bilinmektedir. Kasım ayında 2008 yılında akşam gazetesinin yayın genel yönetmenliğini alan İsmail Küçükkaya, yaklaşık olarak 5 yıl bu görevine devam ederek, 2013 yılının haziran ayında bazı sebeplerden dolayı işten ayrıldığı bilinmektedir. Bu sebep ise, gezi olaylarında yaptığı tavırlardan dolayı olduğu bilinmektedir.

İsmail Küçükkaya Nereli?

Kütahya’nın Simav ilçesinde doğan Küçükkaya, bir kez evlenmiş olup 2002 yılında da boşandığı ve İstanbul‘da annesi ile birlikte yaşadığı bilinmektedir.

İsmail Küçükkaya Kaç Yaşındadır?

Hayatında iki kitaba sahiplik yapan İsmail Küçükkaya 1972 doğumlu olup, 43 yaşında olduğu kayıtlardan öğrenilmiş olup, sizlere sunulmuştur.  Daha pek çok merak ettiğiniz isim hakkında bilgilere ulaşabilmek için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın