Irmak Ünal Kimdir?

Irmak Ünal Kimdir?

15 Şubat 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Irmak Ünal 39 yaşındadır. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Irmak Ünal tiyatrocu Cihan Ünal’ın kızıdır. Annesi manken Sabiha Tarhan olan Irmak Ünal kova burcudur.

Cihan Ünal ile Sabiha Tarhan’ın boşanmasının ardından babası Türkan Şoray’la evlenmiştir. Türkan Şoray ile Cihan Ünal’ın 1985 yılında Yağmur adında bir kızları olmuştur. Irmak Ünal ilk ve ortaokulu Yükseliş Koleji’nde okudu. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü üzerine alan Irmak Ünal üniversite okurken radyoculuğa da merak sardı.

Irmak Ünal’ın boyu 1.62 cm, kilosu ise 53’tür.  Irmak Ünal’ın gözleri ve saçları kahverengidir. Irmak Ünal Emre Karabacak ile evli olup iki tane çocuğu bulunmaktadır. Çocuklarının ismi Kaya ve Vadi’dir.

irmak-unal-kimdir

Irmak Ünal  Oyunculuğa Nasıl Başladı?

1998 yılında San Francisco’da Academy Of Art Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi alan Irmak Ünal 2002 yılında mezun oldu.

2002 yılında ekranlara “Kampüsistan” dizisiyle merhaba diyen Irmak Ünal hem tiyatroda hem sinemada hem de dizilerde sık sık boy gösterdi.

Irmak Ünal’ın rol Aldığı Dizi ve Filmler

Irmak Ünal’ın rol aldığı dizi ve filmler; arasında Çığlık Çığlığa Bir Sevda, Sizi Seviyorum, Aşk Üçgeni, Kötüler Konağı, Kağıt, Ayakta Kal, El Gibi, Arka Sokaklar, Ahh İstanbul, Acı Hayat 2. Sezon, Haziran Gecesi, Mazlum Ve Kampüsistan  yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın