İpek Karapınar Kimdir?

İpek Karapınar Kimdir?

İpek Karapınar 1 Ocak 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İpek Karapınar’ın annesinin adı Ayşe Yılmaz, babasını adı ise İbrahim Karapınar’dır. Dizi oyuncusu olan İpek Karapınar üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuarı bölümü üzerine okumuş olup keman eğitimi almıştır. 

İpek Karapınar’ın boyu 1.66 cm, kilosu ise 55’dir. Saçları ve gözleri kahverengi olan güzel oyuncu evli değildir. 32 yaşındaki İpek Karapınar pek çok dizide oyunculuk yapmıştır. Gerçek adı Funda İpek Karapınar olan ünlü oyuncu oğlak burcudur.

ipek-karapinar-kimdir

İpek Karapınar’ın Ekran Hayatı

İpek Karapınar oyunculuğa ilk olarak “Köprü” dizisiyle giriş yapmıştır. Daha sonra kendine birçok projede yer bulan İpek Karapınar’ın tanındığı ve herkes tarafından çok sevildiği dizi ise Küçük Sırlar’dır.

Gençlik dizisi olan “Küçük Sırlar” dizisinde Arzu karakterini canlandırmış olan İpek Karapınar “Hatırla Sevgili” dizisinde de önemli bir başarı göstermiştir.

Şu an “Kırgın Çiçekler” adlı dizide Feride rolünü oynayan İpek Karapınar dizide idealist ve ne istediğini bilen bir öğretmeni canlandırmaktadır.

İpek Karapınar’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

İpek Karapınar oynadığı dizilerden sonra herkesin tanıdığı başarılı oyunculardan biri haline geldi.

İpek Karapınar’ın rol adlığı diziler arasında; Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Dolu Dizgin Yıllar, Köprü, Küçük Sırlar, Ustura Kemal, Talih Kuşu, Adını Kalbime Yazdım ve Kırgın Çiçekler dizisi bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın