İlker Kaleli Kimdir? İlker Kaleli Boyu, Kaç Yaşında Nerelidir?

11-05-1984 tarihinde İstanbul’da doğan İlker kaleli, ilk ve orta öğretimini de İstanbul’da yapmıştır. Babası aslen Van’lı olup annesi de, yarı Türk ve yarı Almandır. Gençlik yıllarından beri oyuncu olmak isteyen ve bu yönde kariyer yapmayı hedefleyen İlker Kaleli, İstanbul Kültür Ünüversitesi Sanat Yönetmeni Bölümünü okumuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra özel oyunculuk dersleri almıştır ve eğitimine devam etmek için Londra’da LAMA (The London Academy Of Music And Dramatic Art) okulunda okumuştur. Oyunculuk eğitimi aldığı süre içinde müzik direktörlüğü ve DJ lik de yapan İlker Kaleli’nin ilk rol aldığı dizi Kayıp Şehirdir. Bu dizi çalışmaları sırasında Londra’yı çok sevdiği için oraya yerleşmiş olan oyuncu tekrar Türkiye’ye geri dönerek İstanbul’a yerleşmiştir.

İlker Kaleli Kimdir? İlker Kaleli Boyu, Kaç Yaşında İlker Kaleli Nerelidir?

Daha ilk dizisinde dikkatleri üzerine çeken ve Türk seyircisi tarafından çok sevilen oyuncu, dizi film oyunculuğu yanı sıra sinema oyunculuğu da yapmıştır. Sıra dışı görüntüsü ve kaliteli oyunculuğu sayesinde, tercih edilen sanatçılar arasına giren İlker Kaleli halen Poyraz Karayel Dizisinin başrol oyunculuğunu yapmaktadır.

İlker Kaleli Kimdir? İlker Kaleli Boyu, Kaç Yaşında İlker Kaleli Nerelidir?

İlker Kaleli Hakkında Genel Bilgi

Doğum yeri: İstanbul

Doğum tarihi: 11-05-1981

Boyu: 1.87cm

Kilosu: 65kg

Saç rengi: Kahverengi

Göz rengi: Kahverengi

İlker Kaleli Kimdir? İlker Kaleli Boyu, Kaç Yaşında İlker Kaleli Nerelidir?

İlker Kalelinin Oynadığı Dizi Ve Filmler

– Kayıp Şehir

– Silsile

– Kayıp

– Son

– Poyraz Karayel

ilker kaleli Twitter

https://twitter.com/ilkerkaleli

ilker kaleli Instagram

https://instagram.com/ilkerkaleli/

ilker kaleli ekşi sözlük

https://eksisozluk.com/ilkerkaleli–1665498
ilker kaleli boyu,ilker kaleli oynadığı diziler,ilker kaleli instagram,ilker kaleli beyaz show,ilker kaleli biyografisi,ilker kaleli kaç yaşında,ilker kaleli kimdir,ilker kaleli vikipedi,

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın