İlayda Akdoğan Kimdir?

İlayda Akdoğan Kimdir?

İlayda Akdoğan 21 Temmuz 1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen İstanbullu olan İlayda Akdoğan 18 yaşındadır. “Mustang” filmindeki rolüyle çok konuşulan genç oyunculardan biri haline gelen İlayda Akdoğan eğitimini İstanbul’da almıştır.

İlayda Akdoğan Kimdir?

İlayda Akdoğan’ın boyu 1.70 cm’dir. Kilosu ise 54 kilodur.  Saçları ve gözleri kahverengi olan İlayda Akdoğan evli değildir.

Liseden sonra üniversitede sosyoloji bölümü okumaya başlayan İlayda Akdoğan oyunculuk sınavını da başarıyla geçmiştir. Yengeç burcu olan İlayda Akdoğan hem eğitim hayatında hem de sosyal hayatında çok başarılı bir öğrencidir.

İlayda Akdoğan Oyunculuğa Nasıl Başladı?

İlayda Akdoğan oyunculuğa annesinin bebeklik resimlerini ajanslara göndermesiyle birlikte başladı.

Sinema bölümü üzerine eğitimler almaya başlayan İlayda Akdoğan ilk olarak 2004 yılında “En İyi Arkadaşım” dizisi sayesinde oyunculuğa başlamış oldu. Daha sonra pek çok dizide rol alan İlayda Akdoğan başarılı oyunculuğu sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

İlayda Akdoğan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

İlayda Akdoğan’ın rol aldığı ilk dizi 2004 yılında çekilen “En İyi Arkadaşım” dizisidir. 2005 yılında “Afacanlar Kampı” dizisinde rol alan İlayda Akdoğan 2007 yılında “Bez Bebek” ve “Sevgili Dünürüm” dizilerinde başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

2015 yılında “Mustang” adlı korku filminde sergilemiş olduğu başarılı oyunculuk ile ses getiren İlayda Akdoğan 2016 yılında “Oyunbozan” ve “Umuda Kelepçe Vurulmaz” adlı dizilerde rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın