İkbal Gürpınar Kimdir Kaç Yaşında?

İkbal Gürpınar Kimdir Kaç Yaşında?

Hayat hikayesi ile yürekleri sızlatan İkbal Gürpınar, topraklarımız üzerinde çalışan televizyon programı sunucusudur. Bir ablası vardır.  İkbal Gürpınar’ın ailesi Kırşehir’in en zengin aileleri arasında gösteriliyordu. İkbal doğduğunda anne babası onu hiç çocukları bulunmayan bir akrabalarına vermişlerdir. Fakat onlar İkbal’i bir bebek olarak çok çirkin bulup onu geri ailesine göndermişlerdir.  Orta okula Kırıkkale İmam Hatip Lisesi’nde devam etmiştir. Ardından kendisinin haberi olmadan babasının bir akrabasının oğlu Osman Bey ile nişanlanmıştır ve Osman Bey’in ailesine yakın olmasını istedikleri için onu İzmir’e yatılı bir okula göndermişlerdir. Nişanlanmalarının kısa bir süre sonrasında sırf Osman Bey’in babasının yanında ayak ayak üstüne attı diye yine habersiz bir şekilde nişanları bozulmuştur. İzmir’de iken Fatih Koleji’nde eğitimini devam ettiriyordu.

Bir ara 19 Mayıs tatilini değerlendirmek isteyen İkbal Gürpınar Kırıkkale’ye gitti. 1986 yılında yine aile baskısı ile anne tarafından bir akrabanın oğlu ile zorla evlendirildi. Evlendikten sonra liseyi Ankara’da Çankaya Lisesi’nde açıktan okuyarak bitirdi. Ve yine açıktan Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde 1 yıl eğitim aldı fakat 1990 yılında girdiği Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden çabaları sonucu 1994 yılında mezun oldu. Mezun olmasının ardından mutlu olmadığı evliliğini sonlandırdı. Mezuniyetinden itibaren sıkı bir şekilde çalışmaya başladı. Henüz öğrenci iken 1992 yılında polis radyosunda spiker olarak görev aldı. 1994 yılında TRT1 de yayınlanan 25.Saat isimli programda görev aldı. Üniversitesinde çekilen makarna reklamında rol aldı. Aynı gün içerisinde birçok işi beraber yürütebiliyordu. 2010 yılından itibaren siyasete atılmaya karar veren İkbal Gürpınar Ak Parti’den siyasete atıldı ve İstanbul’da delegelik yapmaktadır.

İkbal Gürpınar Kimdir?

İkbal Gürpınar istenmeyen şekilde çeşitli evlilikler geçiren, evlat sahibi olan, program sunucusu ve siyasetçi rolüyle karşımıza çıkmaktadır. Umre’ye gitmesinin ardından tesettürlü giyim tarzı ile gündeme gelmiştir.

İkbal Gürpınar Nereli?

İkbal Gürpınar’ın memleketi Kırıkkale’dir. Fakat ailesi Kırşehir’in en zenginleri arasında gösterilmekteydi.

İkbal Gürpınar Kaç Yaşında?

1969 yılında dünyaya gözlerini açan İkbal Gürpınar bugün 46 yaşındadır. Doğum günü 4 Ekim’dir ve Terazi burcudur.

İkbal Gürpınar resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın