İbrahim Tatlıses Kimdir Kaç Yaşında?

Türkiye’nin en yetenekli ses sanatçılarından birisi olan İbrahim Tatlıses, hakkında bilinmeyen birçok ilginç detayı barındıran, önemli bir isimdir. Sıfırdan başladığı kariyerinde bugün milyonlarca TL vergi ödeyebilecek çapa ulaşmış bir yatırımcı kimliğine de sahiptir. İbrahim Tatlıses kimdir sorusunu detayları ile yanıtlayacağız ve İbrahim Tatlıses kaç yaşında, nereli gibi merak edilen noktaları, onun sıfırdan başarıya ulaşmasını ele alacağız.

Şanlıurfa doğumlu olan İbrahim Tatlıses, esasında Tatlı soy ismine sahiptir ancak sonradan Tatlıses soyadını almıştır. Etnik köken olarak anne tarafı Kürt, baba tarafı ise Arap kökenlidir. İbrahim Tatlıses, 1970’li yıllarda çıkış yapmış ve bir anda hem müzik hem de sinema dünyasının en önemli starlarından olmuştur. İnşatta demir ustası olarak çalışan Tatlıses yoksul bir aileden geliyordu üstelik yedi kardeştiler. Birgün, bir sinemacının onu inşaatta şarkı söylerken keşfetmesi üzerine Tatlıses şarkıcılığa başlamıştır.

İbrahim Tatlıses Albümleri

Tatlıses’in 1975’te çıkış yaptığı ilk plağı ‘Ayağında Kundura’dır. Bunun ardından gelen onlarca plak, albüm 30 senelik sanat hayatında onu hep ön planda tutmuştur. ‘Kara Zindan’, ‘Fosforlu Cevriyem’, ‘İnsanlar’, ‘Dom dom Kurşunu’ gibi albümleri ile 70’li ve 80’li yıllarda en beğenilen sanatçı olarak geçmekteydi. 90’lı ve 2000’li yıllarda da Tatlıses furyası bitmedi. ‘Yetmez mi?’ , ‘Tek Tek’, ‘Yağmurla Gelen kadın‘ gibi albümleri ile usta sanatçı 2000’li yıllarda da yüksek satış rakamları yakaladı. 2009 yılında çıkardığı son albümün ardından ise bir saldırıya uğradı ve ağır yaralandı, sanat hayatına bu saldırı sonrasında ara vermek zorunda kaldı.

İbrahim Tatlıses’e Yapılan Saldırı

Tatlıses sanatçı kişiliğinin yanında, mafyalar ile olan ilişkileriyle de gündeme gelen bir isimdi. 2011’in Mart ayında Maslak’ta program çıkışı uzun namlulu silahlarla saldırıya uğradı, şans eseri ölümden dönen sanatçı uzun bir süre yoğun bakımda kaldı. Olayın ardından, saldırının ‘Adanalı Apo’ olarak bilinen, Abdullah Uçmak tarafından düzenlendiği ve bir intikam saldırısı olduğu öğrenildi. Olayın ardından Uçmak gözaltına alındı ve hapse gönderildi. İbrahim Tatlıses ise bir süre kaldığı yoğun bakımın ardından Almanya’ya, fizyoterapiye gönderildi ve Türkiye’ye döndüğünde tam anlamıyla eskisi gibi olmuştu.

İbrahim Tatlıses resimleri

İbrahim Tatlıses’in iyileşmeden önceki ve iyileştikten sonraki hallerinin yer aldığı, çeşitli etkinlerden derlenmiş fotoğraflarının bulunduğu İbrahim Tatlıses Instagram ve Facebook resimlerine göz atabilirsiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın