İbrahim Çelikkol Kimdir?

İbrahim Çelikkol Kimdir?

İbrahim Çelikkol 14 Şubat 1982 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Dizi ve sinema oyunculuğunun yanı sıra modellik de yapan İbrahim Çelikkol kova burcudur. İbrahim Çelikkol’un boyu 1.87 cm’dir. 75 kilo ağırlığındaki ünlü oyuncunun göz rengi ela, saç rengi ise açık kahverengidir.

Aslen İzmitli olan İbrahim Çelikkol evli değildir. Profesyonel olarak modellik yapan İbrahim Çelikkol basketbol ile de ilgilendi. Basketbol liginde maçlara çıkan İbrahim Çelikkol oyunculuğa başlamadan önce profesyonel olarak modellik yaptı. Ardından oyunculuk konusunda eğitim almaya başlayan 34 yaşındaki oyuncu Osman Sınav ile tanıştı ve hayatının değişmesini sağladı.

ibrahim-celikkol-kimdir

İbrahim Çelikkol’un Oyunculuk Kariyeri

İbrahim Çelikkol ekranlara ilk olarak Show Tv setinde Pars Narkoterör adlı filmde Komiser Şamil Baturay rolünün verilmesiyle adım attı. Daha sonra pek çok filmde rol alan ünlü oyuncu başarılı bir oyunculuk performansı sergiledi.

2012 yılında 17. Sadri Alışık Ödülleri’nde “Umut Veren Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülen İbrahim Çelikkol bu başarısını Fetih 1453 filmindeki rolüyle sağladı.

İbrahim Çelikkol’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler

İbrahim Çelikkol televizyon dizilerinde pek çok projede yer aldı. İbrahim Çelikkol’un rol adlığı dizilerin başında; Karadağlar, Keskin Bıçak, İffet, Merhamet, Kod Adı Reaksiyon, Kördüğüm ve Seddülbahir 32 Saat bulunmaktadır. Rol adlığı filmler arasında ise M.A.T, Pars Narkoterör, Sadece Sen ve Fetih 1453 yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın