Hülya Koçyiğit Kimdir?

Türk sinema ve TV tarihinin en önemli isimlerinden birisi olan Hülya Koçyiğit, kariyeri ve yaptıkları ile birçok kişinin taktirle söz ettiği büyük bir isimdir. TV ve tiyatro ekranlarındaki başarıları, bunun yanı sıra

Hülya Koçyiğit kimdir?

Türk sinema tarihinin en büyük isimlerinden birisi olan Hülya Koçyiğit, 1947’de İstanbul Yenikapı’da dünyaya geldiğinde annesi 16 babası ise 22 yaşındaydı. Zeki bir çocuk olan Hülya Koçyiğit, normalde 7 yaşında gidilen okula 5 yaşında gitmek istemiştir, ailesi de onu kırmamış ve mahkeme kararı ile yaşını büyütüp 5 yaşında Hülya Koçyiğit’i okula yazdırmıştır.

Hayatını değiştiren süreç ise, Ankara Opera ve Bale alımlarına ilişkin haber almaları ve buna başvurmak için ailesi ile Galatasaray Lisesi’ne gitmeleri ile başlar. Galatasaray Lisesi’nde herkesin 5 10 dakika arası izlendiği sahnede o da çok beğenilir. Ancak hemen gitmez. Bunun ardından bir süre sonra farklı bir kapı açılacaktır, Muhsin Ertuğrul ile tanışacak olan Hülya Koçyiğit’e bu defa da şehir tiyatrolarının kapısı açılır. Oyunculuk konusundaki yeteneğini göstermesi ile birlikte deneyimini arttırmış, 1966 itibariyle de oyunculuk kariyerine profesyonel olarak başlamıştır.

Özel hayatına gelirsek o dönem Fenerbahçe futbolcusu olan Selim Soydan ile evlenmesi Türk magazin tarihinin en önemli olaylarından biri olarak ele alınmıştır. Bu evlilik 1968’de başlamış, halen sürmektedir.

Hülya Koçyiğit nerelidir?

Ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu İstanbul’da başlayan çocukluğunun ardından eğitimini de burada sürdürmüş ve en nihayetinde oyunculuğa adım atmıştır. 1968 yılında hayatını birleştirdiği Selim Soydan ile sürdürdüğü mutlu birliktelik günümüze kadar sürmüştür. Birçok farklı sinema ve dizide oynamasının dışında en son olarak Arka Sokaklar dizisinde de oynamıştır. Bu dizi Türk dizi tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olması ile meşhurdur, yaklaşık 10 sezon sürmüştür.

Hülya Koyiğit resimleri

Türk sinema ve dizi tarihinde bir çınar olan Hülya Koçyiğit‘in hayatından en önemli anların kesitleri, hiç görmediğiniz en özel fotoğraflarına Hülya Koçyiğit galerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Instagram’dan, Facebook resimlerinden ve Hülya Koçyiğit’in hayatından alınan bu görseller ile şimdi tarihe bir yolculuğa çıkın…

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın