Heredot Cevdet Hasan Kaçan Hayatı ? Nerelidir ?

Trt tv kanalında oynanan Heredot cevdet  dizisinin başrol oyuncusu gerçek adıyla hasan kaçan kimdir hayatı nereli , kaç yaşında , boyu kaç  ?

Heredot cevdet hasan kimdir ? ,Heredot cevdet nerelidir ? Heredot cevdet hasan kaçan yaşı ve boyu ?

Tüm soruların cevaplarını tek bir makalede toplayıp Trt tv kanalından tanıdığımız cevdet yani hasan kaçan hayat biyografisini araştırıp hazırladık.

Hasan kaçan 1957 kayseri incesu ilçesi doğumludur.Çok küçük yaşında ailesiyle birlikte istanbula taşındılar.Mizah anlayışı o yaşlarda bile epey bir geniş ve doldundu.

Ardından “gırgır” mizah dergisinin yönetmeni Oğuz Aral ile tanıştı.15 Yıl “Gırgır” dergisinde çalışmaya başlayıp karikatör çizdi.Karikatürleri “Eşşek Herif” ve “Cork” bant karikatürlerini hazırladı.

Ve sonra 90 yıllara geldiğimizde hasan kaçan köşe yazarlığı yapmaya başladı.İlk ekranlardan tanıdığımız dizi Ekmek teknesinde tanıdık hatta ekmek teknesinin senaryosunu bizzat kendi yazdı.Dizi “Heredot cevdet” tiplemesini canlandırdı.

Ardından “Eşref Saati” dizisindede gördüğümüz hasan kaçan bu sefer “Kaptan Küstü” tiplmesiyle karşımıza çıktı.Film deneyimi olarak İlk kez A.R.O.G filminde yer aldı.

Kariyerine keskin ustura adlı mizah dergisini çıkardı. 10 Temmuz 2008 yıllarında temsili Nasreddin hoca görevini üstlendi.

Bilmediğimiz bir yönü daha PANA filmin yapımcı ortaklarındandır Hasan Kaçan.

Trt 1’de yayınlanmış Halil İbrahim Sofrası adlı dizidede “Berber Ali” Rolünü canlandırıp oynadı.

Sonrasında şuanda yayında olan Heredot Cevdet adlı dizide başrol oyuncu olarak devam ediyor.

 

Hasan Kaçan Hayatı ile Aranan Sorgular;

hasan kaçan biyografi

hasan kaçan film

hasan kacan kimdir

hasan kaçan ın hayatı

hasan kaçan twitter

hasan kaçan iletişim

hasan kaçan telefon

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın