Helin Avşar Kimdir Kaç Yaşındadır?

Helin Avşar’ın kim olduğu, kaç yaşında olduğu hep merak edilen sorular arasında yer almıştır. Ayrıca Helin Avşar’ın, Hülya Avşar’ın kız kardeşi olması da onun gözde bir hayat yaşamasına, popüler olmasına yardımcı olmuştur denilebilir.

Helin Avşar Kimdir?

Helin Avşar 2 Kasım 1980 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 4 yaşındayken ablası Hülya Avşar’ın güzellik kraliçesi seçilmesi ile birlikte sinema filmleri çevirmeye başlaması sebebiyle ailesiyle birlikte Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır. Çocukluğu ise kışları İstanbul’da yazları da Ayvalık’ta geçmiştir. Eğitimini yurt dışında, İsviçre’de tamamlamıştır. Helin Avşar pek çok farklı iş alanında çalışmıştır. Bir dönem Kanal D ve bir reklam ajansında staj yapmıştır. Esas meslek olarak ise tekstille ilgilenmiştir. Bu alanda kendi tasarladıklarını satmak için Nişantaşı’nda bir butik mağazası da açmıştır. O zamanlar 25 yaşında olan Helin Avşar bu işin altından kalkamamış ve butiğini kapatmak zorunda kalmıştır.

2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı şarkı yarışmasında yarışmıştır. 2011 yılında ise “Yok Böyle Dans” adlı yarışmaya, yarışmacı olarak katılmıştır. Helin Avşar son zamanlarda ise röportaj görevi yapmıştır. Ayrıca yine son dönemde sunuculuk mesleğini de yapmıştır. Gazetecilik mesleğine 2009 yılında başlayan Helin Avşar, Habertürk gazetesinin hafta sonu eklerinde röportajlar yapmıştır.

Bu meslekle de yollarını 2014 yılında ayırmıştır. TV8 de yayınlanan ve Afrika Kenya’da yapılan yarışma programı olan Trophy Türk adlı programın sunuculuğunu Ertem Şener ile beraber Helin Avşar yapmıştır. Ayrıca yine bu programda yarışmacı kadrosu içinde de yer almıştır. Helin Avşar oyuncu olarak da ekranlara yansımıştır. Oyuncu olarak yer aldığı sinema filminin adı Hababam Sınıfı Askerde’dir ve 2005 yılında vizyona girmiştir.

Helin Avşar Kaç Yaşındadır?

2 Kasım 1980 Ankara doğumlu olan Helin Avşar 35 yaşındadır ve akrep burcudur. Avşar ailesi aslen Karslı olmakla birlikte Helin Avşar’da Hülya Avşar’ın kız kardeşidir. Helin Avşar’ın annesinin adı Emral ve babasının adı ise Celal Avşar’dır. İki ablası vardır. Bir ablasının adı Hülya iken diğer ablasının adı Leyla’dır. Celal Avşar, eşi Emsal Avşar’ı Kars’ta görüyor ve âşık oluyor. Sonra onu kaçırmış ve Ankara’ya yerleşmişlerdir.

Helin Avşar resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın