Hande Soral Kimdir?

Hande Soral Kimdir?

Hande Soral 2 Şubat 1987 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Aslen Bursalı olan ünlü oyuncu 29 yaşındadır. Bursa’nın İnegöl ilçesinde lise eğitimini alan Hande Soral Turgut Alp Lisesi’nde mezun oldu.

Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi psikoloji bölümü üzerine alan ünlü oyuncu Bensu Soral adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Kız kardeşi de oyuncu olan Hande Soral’ın boyu 1.60 cm’dir. 55 kilo ağırlığında olan Hande Soral’ın gözleri ve saçları kahverengidir. Kova burcu olan Hande Soral evli değildir.

hande-soral-kimdir

Hande Soral’ın Ekran Hayatı

Hande Soral’ın oyuncu olması tamamen tesadüflerden meydana gelmektedir. 2008 yılında “Komedi Dükkanı” adlı diziyi izlemeye giden ünlü oyuncu Tolga Çevik’in kendisini misafir olarak sahneye çağırmasıyla başlar.

Sahnedeki performansı çok beğenilen Hande Soral’a oyunculuk teklifi gelir ve Hande Soral oyuncu olarak dizilerde oynamaya başlar. İlk dizi projesi “Küçük Kadınlar” olan Hande Soral 3 yıl süren dizide 2008 yılında görev almıştır.

Hande Soral’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Hande Soral kısa süre içerisinde pek çok dizi ve film projesinde yer almıştır. Hande Soral’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Komedi Dükkanı, Küçük Kadınlar, Gecekondu, Bir Günah Gibi, Fatih, Çalıkuşu ve Yılanların Öcü bulunmaktadır.

Başarılı bir oyuncu olarak dizi ve filmlerde rol alan Hande Soral’ın şu an ekranda olan bir projesi bulunamamaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın