Hande Ataizi Kimdir?

Hande Ataizi Kimdir?

Asıladı Ayşe Hande Ataizi olan ünlü oyuncu  2 Eylül 1973 yılında Bursa’da doğdu. Bursalı bir ailenin kızı olan Hande Ataizi Mehmet ali Ataizi ve Nermin Çelen’in kızlarıdır. Babası mimar olan Hande Ataizi’nin annesi Uludağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde profesörlük yapmaktadır.

Hande Ataizi 3 yaşındayken anne ve babası boşanmıştır. Annesi tekrar evlenen Hande Ataizi’nin bir de Sinan adında üvey kardeşi vardı. İlk ve orta okulu İstanbul’da tamamlayan Hande Ataizi üniversite eğitiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü okumuştur.

hande-ataizi-kimdir

Hande Ataizi’nin Oyunculuk Kariyeri

Hande Ataizi profesyonel olarak oyunculuğa ilk defa Kenter Tiyatrosu’nda adım atmıştır. 3 yıl burada oyunculuk yapan Hande Ataizi’nin oyunculuk kariyeri dizilerle devam etmiştir.

İlk olarak 1996 yılında oynadığı sinema filmi olan “Mum Kokulu Kadınlar”ile üne kavuşan Hande Ataizi filmdeki rolü sayesinde Altın Portakal ödülüne layık görülmüştür. Sadece dizi oyunculuğu yapmakla kalmayan Hande Ataizi pek çok sunuculuk ve şov programıyla da adından sık sık söz ettirdi.

Hande Ataizi’nin Oynadığı Dizi Ve Filmler

Hande Ataizi’nin rol aldığı dizi ve filmler;Masum Kadınlar,
Çılgın Dershane, Melekler Evi, Kahpe Bizans, Mum Kokulu Kadınlar, EceKara Duvak, Sev Kardeşim, Melekler Adası, Estağfurullah Yokuşu, Anne Babamla Evlensene, Bayanlar Baylar, Vaka-i Zaptiye, Yüzleşme, Ruhsar, Böyle Mi Olacaktı, Kaldırım Çiçeği, Sahte Dünyalar
Yaz Evi’dir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın