Haluk Koç Kimdir?

Haluk Koç Kimdir?

Haluk Koç 3 Ekim 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Karadenizli olan Haluk Koç’un annesinin ismi Nezahat, babasının ismi Salih’tir. Haluk Koç lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitiren Haluk Koç lisans eğitimini derece ile tamamlamıştır. İç Hastalıkları Uzmanı olan Haluk Koç mesleğini yürütürken yan dal uzmanlığı da almıştır.

Yan dal uzmanlığını Hematoloji bölümünde tamamlayan Haluk Koç başarılı bir doktordur.  Haluk Koç doçent unvanını 1990 yılında, profesör unvanını ise 1996 yılında aldı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hematoloji bölümünde başkan olarak da bulunan Haluk Koç, Hematoloji Derneği genel sekreteri olarak da çalışmalarını sürdürdü.

Avrupa Kan ve Kemik İliği Kongre Başkanlığı yapan Haluk Koç alanında  başarılı bir isim olmayı başarmıştır.

Haluk Koç Kimdir?

Haluk Koç’un Siyasi Hayatı

Haluk Koç ilk defa 2002 yılında siyasete giriş yaptı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili seçilmeyi başardı.

2007 ve 2011 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde Samsun milletvekili olarak görev yapan Haluk Koç 2010 yılında dış ilişkiler sorumlusu görevine getirildi.

Haluk Koç 2012 yılından bu yana genel başkan yardımcılığı ve parti sözcülü görevini üstlenmektedir.

Haluk Koç’un Özel Hayatı

Haluk Koç evli olup iki tane çocuğu bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca dillerini oldukça iyi bilen Haluk Koç bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi’nin basına verilen konuşmalarını büyük bir başarı ile kendisi gerçekleştirmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın