Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai kimdir;  besteci, müzisyen, söz yazarı, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Sanatçı 16 Ağustos 1979 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 38 yaşında olan Sezai ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. 2003 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü mezun olmuştur. Sinema ve tiyatro oyuncusu aynı zamanda müzisyendir. İlk bestesini 15 yaşında yapmıştır.

Halil Sezai Paracıkoğlu

Halil Sezai’nin Müzik ve Oyunculuk Kariyeri

Konservatuar eğitiminden sonra kendini tiyatroya bırakan sanatçı bazı oyun, dizi ve filmlerde yer aldı. Sevgili Dünürüm, Cem ve o yılların popüler dizisi Ihlamurlar Altında bunlardan bazılarıdır. Ancak sanatçı asıl çıkışını 2011 yılında gösterilen ve herkes tarafından çok beğenilen İncir Reçeli adlı sinema filmiyle yaptı. Ölümcül hasta sevgiliyle ilişkinin anlatıldığı bu aşk filminde başrol oynayan Sezai artık herkesçe tanınan bir oyuncu oldu. Aynı filmdeki seslendirdiği İsyan adlı şarkısıyla da müzik dünyasına ben geliyorum dedi. Pek çok Onu bu şarkıyla tanıdı. 2012 yılında Seni Beklerken adlı albümüyle büyük bir başarı yakalayan sanatçı bir anda gündeme oturmuştur. Seni Beklerken albümünde söz ve müziğinin kendisine ait olduğu paramparça, fırtına, sonbahar, Sevda Tanrıçası, Yanıma gibi birçok şarkısı bulunmaktadır. Müziğin yanında sinemayı da bırakmayan Halil Sezai’nin oynadığı filmler arasında 2014 yılında İncir Reçeli 2 ve Çilek, 2015 yılında ise imam rolünde olduğu Yapışık Kardeşler yer almaktadır. Bu filmde, İlker Ayrık, Suzan Kardeş, Erdal Tosun gibi güçlü bir oyuncu kadrosuyla çalıştı.

Halil Sezai Hakkında Merak Edilenler

Özel yaşamıyla pek gündeme gelmeyi sevmeyen sanatçının Duygu Paracıkoğlu adından kendinden küçük bir kız kardeşi var. Hayvan sevgisiyle tanınan Halil Sezai’nin paspas adında bir kedisi vardır. 23 Ağustos 2015 tarihinde bir enerji şirketinde yönetici asistanı olan Zehra Kaya ile Halil Sezai evlenmiştir. Ancak nikâhtan on beş gün sonra anlaşmazlıklar baş gösterince çift anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın