Hakan Peker Kimdir?

Hakan Peker Kimdir?

Hakan Peker 5 Şubat 1961 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 55 yaşında olan ünlü sanatçının iki tane kız kardeşi bulunmaktadır. Funda ve Ebru adındaki kız kardeşlerinin yanı sıra bir tane Zafer isminde erkek kardeşi bulunmaktadır.

İstanbullu olan Hakan Peker’in boyu 1.74 cm’dir. Kilosu ise 67 olan Hakan Peker’in saçları siyah gözleri ise kahverengidir. Kova burcundaki Hakan Peker başarılı bir şarkıcıdır.

Hakan Peker ilk evliliğini  80’li yıllarda yapmıştır. Bu evliliğinden bir oğlu olan Hakan Peker oğluna Burak ismini vermiştir. 2015 yılında dede olan Hakan Peker 1986 yılında ikinci evliliğini yapmış ve 1990 yılında bu evliliğini de sonlandırmıştır. Hakan Peker üçüncü evliliğini menajeri olan Arzu Öztoprak ile gerçekleştirmiştir.

hakan-peker-kimdir

Hakan Peker’in Sanat Hayatı

Hakan Peker danslarıyla sanat dünyasına adım atmıştır.  Dans konusundaki başarıları sayesinde 1981 yılında katılmış olduğu Türkiye Dans Yarışması’nda 1. olmuştur.

Daha sonra kendisine Hakan Peker Dans Grubu kuran ünlü şarkıcı kısa süre içerisinde dansını TRT ekranlarında sergileme fırsatına sahip olmuştur. Birçok kişi tarafından çok beğenilen Hakan Peker hem Türkiye’de hem de yurtdışında konserler vermiştir.

Hakan Peker’in Albümleri

Hakan Peker albümleri herkes tarafından çok beğenilmektedir. Bir Efsane, Camdan Cama, Hey Corç, Amma Velakin, Salına Salına, İlla ki, Aşk Bana Lazım, Gece Gözlüm, Canım İstedi ve Mütemadiyen Hakan Peker’in unutulmaz albümleri arasında yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın