Hakan Akkaya Kimdir?

Hakan Akkaya Kimdir?

Hakan Akkaya, 23 Temmuz 1982 tarihinde dünyaya geldi. Bir tane kız kardeşi vardır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladı. Daha sonra üniversite okumak için Ankara’ya gitti. Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni kazandı. Üniversitenin ikinci senesinde ayrılmaya ve modacı olmaya karar verdi. Babası ise Ordu’da turizm ve inşaat işleri ile uğraşıyordu. Varlıklı bir aileden gelen Akkaya, eğer isteseydi daha farklı bir hayatının olabileceğinin her zaman altını çizdi. Kendisi 21 yaşında iken babasını kaybetti.

 

Hakan Akkaya’nın Kariyeri

19 yaşında İstanbul’a taşınan Akkaya, İstasyon Sanat Merkezi Moda Tasarımı Bölümü’nde moda eğitimi aldı. 21 yaşındayken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. Hakan Akkaya’nın ilk işi Batik Örme idi. Daha sonra Boyner Holding ile Sarar gibi büyük markalarla iş yaptı. Fabrika markası için ise çalışmaya devam etti. 2005 yılında Nişantaşı’nda bir home ofis açtı. ‘Hang by Hakan Akkaya‘ adında da kendi markasını yarattı. İlerleyen zamanlarda iş adamları, iş kadınları, ünlü oyuncular ve hatta Dubai şeyhlerinin vazgeçemediği bir modacı haline geldi.

Hakan Akkaya 2013 yılında ‘Bugün Ne Giysem’ adlı moda programında jüri koltuğuna oturdu. 3 sezondan sonra yarışmadan ayrıldı. Hakan Akkaya’nın kariyer hayatı, büyük markalara ve birçok siteye marka danışmanlığı ve stil önerisi yapması ile devam etti. Daha sonra kendi markası ve koleksiyonu ile İstanbul Moda Haftasında devamlı olarak defile hazırlayan bir isim haline geldi. 2016 yılında TV8’de yayınlanan ‘İşte Benim Stilim’ adlı moda programında yine jüri koltuğuna oturdu.

 

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın