Gupse Özay Kimdir?

Gupse Özay Kimdir?

Hem oyuncu hem de senarist kişiliği ile adından söz ettiren Gupse Özay, 30 Temmuz 18984 yılında İzmir’de doğmuştur. Gupse Özay ailesi aslen Çerkez kökenli olup Gupse isminin anlamı canımın içi olarak bilinmektedir.

Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünü bitirerek tamamlayan Özay, eğitimini aldığı bu alanda kariyeri için işine yarayacağını düşündüğü ve inandığı pek çok yerde çalışmıştır.

Öğrencilik yıllarında arkadaşlarıyla çektiği belgeseli ödül alan Özay, TRT, magazin dergileri, dizi setleri, yapım şirketleri başta olmak üzere farklı yerlerde farklı görevler üstlenmiştir.

Gupse Özay Kimdir? Gupse Özay Nereli Kaç Yaşındadır?

Dizi Sektöründe Çalışırken Oyuncu Oldu

Oyunculuk kariyerine geçmeden önce 4 yıl kadar reklam yazarlığı yapan Özay, son olarak dizi setlerinde kamera arkasında çalışmaya başladı. Kendisi de birkaç dizi denemesi yapmış aynı zamanda psikolog skeçleri yazmıştır.

Yapmış olduğu çalışmalarla gündeme gelen Gupse Özay, dizi ve skeç çalışmalarındaki başarısı ile Yalan Dünya dizisindeki Nurhayat’ı canlandırmaya başlamıştır. Dizi devam ederken süreli olarak bir araba markasının reklam yüzü de olmuştur.

Kadın Komedi Sanatçısı

14 Kasım ‘014 tarihinde vizyondaki yerini alan ve oldukça başarılı ses getiren Deliha filmi ile Türkiye’deki kadın komedi sanatçısı unvanını almıştır. Filmin başarısının Gupse Özay’a ait olmasını, başrolündeki Deliha karakterini canlandırması ve filmin senaryosunun kendisine ait olması sağlamıştır.

Deliha filminde oyunculuğunun ve senaristliğinin başarısını kanıtlamış olan Gupse Özay, Nisan 2016 tarihinde vizyona giren Küçük Esnaf filminde de Burcu karakterini canlandırarak film kariyerini devam ettirmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın