Güllerin Savaşı Cihan (Sercan Badur) Kimdir? Kaç Yaşındadır?

Kanal D’nin sevilen dizisi Güllerin Savaşı’nda en beğenilen karakter ise Cihan. Cihan rolünü yakışıklı ve genç oyuncu Sercan Badur canlandırmakta. Sizler için Sercan Badur’un biyografisini derledik.

SERCAN BADUR KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?
Sercan Badur 30 Ekim 1990 tarihinde İstanbul da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul da tamamlayan yakışıklı oyuncu bu eğitimin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitimine devam etmiştir. Konservatuarda eğitim görürken birçok dizi ve reklam teklifi almıştır.

Sercan Badur’un en çok tanındığı dizilerden birisi ise Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisidir. Bu dizide Necati karakterini canlandıran genç oyuncu rolünü çok iyi bir şekilde yerine getirmiştir. Sercan Badur 2010 yılında Dot tiyatrosunda çalışmaya başlamış ve ünlü oyuncu en son 2010 yılında Atlıkarınca filminde Edip karakterini canlandırmıştır.

Star TV ekranlarında yayınlanan Canımın içi dizisinde Sercan Badur, Kaya karakterini canlandırmıştır. Sercan Badur şimdilerde ise Güllerin Savaşı dizisinde Cihan karakterini canlandırmaktadır.

Sercan Badur’un boyu 1 metre 74 santim (1.74 cm), kilosu 68 kg ve yaşı 24’dür. Sercan’ın göz rengi kahverengi, saç rengi ise kestane rengidir.

SERCAN BADUR’UN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER
2014 Güllerin Savaşı – Cihan,
2012 Son Yaz Balkanlar 1912
2012 Canımın İçi – Kaya,
2012 El Yazısı – Ahmet
2010 Öyle Bir Geçer Zaman Ki,
2010 Atlı Karınca,
2009 Karanlıktakiler,
2009 Üçte Bir

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın