Gülben Ergen Kimdir Nerelidir?

Gülben Ergen Kimdir?

Ünlü ses sanatçısı, sinema ve dizi oyuncusu ayrıca eski mankenlerden olan Gülben Ergen albümleri ile de adını hafızalara kazıtmış olan bir isim. Anadolu Ateşi gibi güçlü bir dans topluluğunun koordinatörlüğünü yapan Mustafa Erdoğan ile mutlu bir evlilik yürütmüş olan Gülben Ergen, Mustafa Erdoğan’dan 3 tane dünya tatlısı çocuğa sahip olmuştur.

Mazhar ve Gülser Ergen’in kızları olan Gülben Ergen İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Erenköy Kız Lisesi ve Kadıköy Ticaret Lisesi’nde tamamladı. 1987 yılında yani henüz lise 2. Sınıfta iken katıldığı Sinema Yıldızı yarışmasında 2. Oldu. Bu sayede ilk popülerliğini de kazanmış oldu. Popüler olmak hoşuna gitmiş olacak ki liseyi bitirince mankenlik yapmaya başladı. 1988 yılında kariyerinin ilk sinema filmi olan Biz Ayrılamayız filminde Mine rolü ile karşımıza çıktı.

Ardından Gülben Ergen için sinema sektörünün kapıları aralanmış oldu. Deniz Yıldızı, Av, Kanun Savaşçıları Ergen’in oynadığı bazı filmler. Bu filmlerde rol aldığı sıralarda Gülben Ergen ağabeyini trafik kazasına kurban verdi. Birkaç yıl sonra TRT ekranlarında bir dizi ile ekranlara geçiş yaptı. Büyük üstatlar ile aynı diziyi paylaştığı yapımın adı Hanımın Çiftliğiydi. Oyunculuktan sonra kendini şarkı söylemeye adayan Gülben Ergen İbrahim Tatlıses’in alt kadrosunda bulunuyordu. Tatlıses’in Haydi Söyle adlı parçasının klibinde de rol almıştı.

1997 yılında ilk albümü olan Merhaba’yı dinleyicileri ile buluşturdu ve büyük ilgi topladı. 1998’de haftanın bir günü Huysuz Virgin ile bir show programında yer aldı. Bu günlerden sonra tekrar oyunculuk sektörüne adım attı. 2000 yılında en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu. Mustafa Erdoğan ile 5 Eylül 2004 tarihinde evlendiler ve 3 çocuk sahibi oldular. Ardından 11 Nisan 2012 yılında anlaşmalı bir şekilde boşanma kararı alıp boşandılar.

Gülben Ergen, şarkıcı, oyuncu ve manken kimliği ile karşımıza çıkan harika bir anne ve sanatçıdır. Yardımseverliği ile ve bağışları ile de sıkça gündeme gelmektedir.

Gülben Ergen Nerelidir?

Gülben Ergen’in doğum yeri İstanbul’dur ve uzun yıllardır bu şehirde yaşayıp çalışmaktadır.

Gülben Ergen Kaç Yaşındadır?

25 Ağustos 1972 doğumlu olan Ergen, bugun(2015) 43 yaşındadır ve hala eskisi gibi dayanıklı ve dinlenen şarkılar yazıp seslendirmektedir.

Gülben Ergen resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın