Gözde Türkpençe Kimdir?

Gözde Türkpençe Kimdir?

Gözde Türkpençe 28 Ekim 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 32 yaşında olan İstanbullu güzel oyuncu Gözde Türkpençe’nin boyu 1.73 cm, kilosu ise 57 kilodur. Akrep burcu olan Gözde Türkpençe’nin gözleri ve saçları kahverengidir. Gözde Türkpençe evli değildir.

Dans ve oyunculuk ile ilgili dersler alan Gözde Türkpençe Mimar Sinan Üniversitesi Dans bölümünden mezun oldu. Daha sonra konservatuar bölümü oyunculuk bölümüne geçiş yapan Gözde Türkpençe oyunculuk bölümünden de mezun olmuştur.

Gözde Türkpençe Kimdir?

Gözde Türkpençe’nin Kariyeri

Gözde Türkpençe ilk olarak 2007 yılında Şöhret Okulu adı verilen bir dizide rol almıştır. Pek çok projede başarılı bir oyunculuk sergileyen Gözde Türkpençe Fox Tv’de 2011-2012 yılında yayınlanan ve 2 sezon süren “Canan” adındaki dizide rol almıştır.

Bu diziyle üne kavuşan Gözde Türkpençe zamanla pek çok başarılı projede yer almış ve kaliteli bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Gözde Türkpençe’nin Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Gözde Türkpençe pek çok dizi ve film projesinde rol almıştır. Gözde Türkpençe’nin rol aldığı diziler arasında; Şöhret Okulu, Proje 13, Türkan, Canan, Küçük Hesaplar, Güzel Çirkin, Ulan İstanbul, Cesur ve Güzel yer almaktadır.

Gözde Türkpençe’nin rol aldığı filmler arasından Meddah ve Deli Saçması bulunmaktadır. Deli Saçması 2016 yılında çekilmiş başarılı yapımlardan biri olup Gözde Türkpençe “Deli Saçması” adını taşıyan filmde başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın