Gökhan Tepe Kimdir?

Gökhan Tepe Kimdir?

Hüsmen Tepe ile Sema Tepe’nin ilk çocukları olarak 8 Şubat 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gökhan Tepe’nin babası organizatör, annesi ise mimardır. Kayhan adında bir kardeşi vardır. Ünlü sanatçının boyu 185 cm iken, ağırlığı 77 kilogramdır. Kumral tenli ve yeşil gözlü olan Tepe’nin burcu kovadır.

Ünlü sanatçı ilkokul eğitimini Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda aldı. İlkokuldan sonra müzik yeteneğinin fark edilmesi üzerine İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarına girdi. Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’nde ise yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Gökhan Tepekimdir, Gökhan Tepenereli, Gökhan Tepekaç yaşında, Gökhan Tepeboyu, Gökhan Tepevikipedi

Gökhan Tepe’nin Sanat Hayatı

Prodüktörlüğünü İskender Ulus’un üstlendiği ‘Çöz Beni’ adlı ilk albümünü 1996 yılında çıkardı. Albümde bulunan Dönmem, Zor Gelir, Aşk Belası ve Çöl Çiçeği şarkılarına klip çekti. İkinci albümünü de 1999 yılında çıkardı. Albümün adı ‘Can Özüm’ iken aynı adı taşıyan parçası ile çıkış yaptı.

Hiç ara vermeden 2000 yılında ‘Belki Hüzün Belki de Aşk’ adındaki albümünü çıkararak, beğenileri üzerine topladı. Bu albümdeki Annem ve Tanrım Affeder Mi şarkıları, çok kısa bir zaman dilimi içinde üst sıralardaki yerini aldı. Aynı zamanda bu albümde söz ve müziği kendisine ait birçok parça bulunmaktadır. Yine aynı sene ‘Benim İçin Ağlama’ adlı televizyon dizisinde, Fatma Girik ile birlikte başrolü paylaştı.

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 yılında ‘Yürü Yüreğim’ adlı albümünü çıkardı. Daha sonra müzik ile bağını hiç koparmayan ünlü sanatçı, söz ve müziği kendisine ait olan birçok şarkıyı müzisyen arkadaşları ile paylaştı. Sanatçının 8 albümü bulunmaktadır.

Müzik kariyerinin yanı sıra dizilerdeki performansı da oldukça beğenildi ve birçok dizide rol aldı.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın