Gizem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca Kimdir?

Cüneyt Karaca ve Münevver Karaca’nın kızları olan Gizem Karaca 7 Eylül 1992 yılında istanbul’da dünyaya geldi. Model ve oyunculuk yapan Gizem Karaca’nın çocukluğu Amerika ve Kanada’da geçti.

Ailesinin taşınması sonucu ABD’ye yerleşen Gizem Kara ilk okul eğitimini ABD’de ortaokul eğitimini ise Kanada’da aldı. Lise yıllarına geldiğinde Türkiye’ye dönen Gizem Karaca liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki dil bilen Gizem Karaca eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamladı.

Gizem Karaca Kimdir? Gizem Karaca Nereli Kaç Yaşındadır?

Gizem Karaca’nın Kariyeri

İstanbul Üniversite’sinde okuyan ve dersler zor geldiği için derslerden kaçmayı amaçlayarak güzellik yarışmasına girmeye karar veren Gizem Karaca Miss Turkey 2001 Güzellik Yarışması’na katılmış ve 2. olarak dereceye girmiştir.

Miss World 2011 En İyi Ulusal Elbise Ödülü’nü kazanan Gizem Karaca Avrasya Üniversitesi tarafından verilen Avrasya Enleri Ödülleri kapsamında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır. Güzellik yarışmasından sonra birçok dizi teklifi alan Gizem Karaca oyunculuk kariyerine ilk olarak “Eve Düşen Yıldırım”dizisiyle başladı.

Gizem Karaca’nın rol Aldığı Dizi ve Filmler

Gizem Karaca’nın rol aldığı tek bir film bulunmaktadır. “Seni Seviyorum Adamım” filminde başrol oyuncusu olan Gizem Karaca başarılı bir performans sergilemiştir.

Düşen Yıldırım, Emir’in Yolu, Benim Hala Umudum Var, Güzel Köylü ve İstanbul Sokakları dizileri Gizem Karaca’nın başrol oyuncusu olarak rol aldığı dizilerdir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın