Giuliano Terraneo Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Giuliano Terraneo Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

                Fenerbahçe Spor Kulübü ve yaptığı bomba transferleri görünce aklınıza hemen GiulianoTerraneogeliyor değil mi? Gayet iyi biliyoruz ki birçok insanın durumu aynı. Peki, kimdir bu Giuliano Terraneo? Fenerbahçe’de hangi konumda görevlendirilmiştir? Ülkemize gelmeden önce hangi takımlarda hangi sorumluluklar altında idi?

Giuliano Terraneo Kimdir?

                Giuliano Terraneoprofesyonel futbolcu ve teknik direktördür. Geçmiş yıllarda futbol oynamış, son 25 yıldır ise sportif direktörlük yapmaktadır. Futbol kariyerine bakacak olursak başarılı futbolcuyu 1974 – 1977 yıllarında Monza, 1977 – 1984 yıllarında Torino, 1984 – 1986 yıllarında Milan, 1986 – 1987 yıllarında Lazio ve 1987 – 1990 yıllarında Lecce takımlarında görmekteyiz. Mevkii kaledir.

1990 yılında futbolu bırakan Giuliano Terraneo sportif direktörlük yapmaya başlamıştır. Kariyerinde ilk durağı Monza olmuştur. 1990 yılında Monza’yı yukarılara taşımıştır. 1998 – 2000 yılları arasında ise Lazio’nun sportif direktörlüğünü yapmıştır. 2000 yılında Inter’in direktörlüğünü yapan Giuliano Terraneo kısa bir süre sahnede görünmemiştir. Son olarak 2015 yılında ülkemizin üç büyüklerinden birisi olan Fenerbahçe Spor Kulübünün sportif direktör görevine getirilmiştir. Yaptığı doğru hamleler ve özellikle transferler hususunda izlediği stratejiler, taraftarlar tarafından çok beğenilmiştir.

Giuliano Terraneo Kaç Yaşında?

                16 Ekim 1953 yılında dünyaya gelen Giuliano Terraneo günümüz itibari ile 61 yaşındadır. Kariyerinin 2 yılını Seregno ve Monza takımlarındaalt yapı ilegeçirmiştir. Sonrasında 16 yıl profesyonel bir şekilde kalecilik yapmıştır. Son 25 yıldır da sportif direktörlük yapmaktadır. Futbolun gerek kalecilik gerek direktörlük yıllarında aldığı doğru kararlar ve izlediği taktikler onu başarılı bir teknik adam haline getirmiştir. Onun başarısını bugün Fenerbahçe’de yapılan transferlere baktığımızda net bir şekilde görebiliyoruz.

Giuliano Terraneo Nereli?

                Giuliano Terraneo İtalya’nın Briosco bölgesinde dünyaya gözlerini açmıştır.  Henüz 17 yaşındayken Seregno takımının genç grubuna alınmış ve kariyerinde ilk adımını atmıştır. Sonrasında ise Monza takımına transfer olmuş, A Takıma dâhil edilmiştir. İşte bu noktadan sonra Terraneo profesyonel olarak futbolcu olmuştur.

Giuliano Terraneo resimleri

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın