Funda İlhan Kimdir Kaç Yaşında Hangi Dizilerde Oynadı
Sosyal Medyada Paylaş
13 Ağustos 2015
Kim Kimdir

Funda İlhan Kimdir Kaç Yaşında Hangi Dizilerde Oynadı

Funda İlhan’ın Özellikleri: Funda İlhan Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide Amerikalı Margaret karakterini canlandırmıştır ve bu şekilde oldukça fazla bir şekilde dikkat çekmiştir. Oyuncunun aldığı ödüller arasında Tüm Bel Sen Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Kocaeli Oskarları Yılın Sanatçısı ve Rotary Direklerarası Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu

Funda İlhan’ın Özellikleri: Funda İlhan Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide Amerikalı Margaret karakterini canlandırmıştır ve bu şekilde oldukça fazla bir şekilde dikkat çekmiştir. Oyuncunun aldığı ödüller arasında Tüm Bel Sen Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Kocaeli Oskarları Yılın Sanatçısı ve Rotary Direklerarası Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu ödülleri bulunmaktadır. Kurt Kanunu Dizinde de oynayan ünlü oyuncu bu dizide de başarılı bir performans sergilemiştir. Funda İlhan Mühürlü Güller dizisiyle karakterine başlamıştır. Ömer Seyfettin Niçin Zengin Olamamış adlı filmde yer alan ünlü oyuncu Fikrimin İnce Gülü adlı dizide Süreyye karakterine de hayat vermiştir. Karadağlar, Kurt Kanunu, Makber, Kötü Yol, Güneşi Beklerken adlı dizilerde ve Kadın oyunları, Othello ve Hayvan Çiftliği’nde rol alarak başarılı performanslar sergileyerek başarısını ve ününü arttırmıştır.

funda- lhan resimleri
funda- lhan resimleri

Funda İlhan Kimdir 

Kendi kurduğu Anadolu Sanat Atölyesi’nde 1996-97 tarihlerinde İkili Oyun’da oynamıştır. 1997’de Kocaeli Büyükşehir Blediyesi Şehir Tiyatroları’na kurucu oyuncu olarak girmiştir ve burada Hamlet, Lysistra, Üç Kuruşluk Opera, Bir Şehnaz Oyun, Oyunun Oyunu, Bahar Noktası gibi oyunlarda oynamıştır. Tüm Bel Sen Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Töre ve Avluda adlı oyunlarındaki rolleriyle kazanmıştır. Güzelliğiyle ve oyunculuğuyla dikkat çeken Funda İlhan son zamanlarda ününü daha fazla bir şekilde arttırarak başarısına devam etmiştir. DiziOyuncuları.Biz’deki halk oylamasıyla Kocaeli Oskarlarında Yılın Sanatçısı seçildi ve bununla birlikte Rotary Direklerarası Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü de kazanmıştır.

Ekranların yaz dizisi olan Güneşin Kızları adlı dizide Sevilay adlı karaktere can vermekte olan güzel oyuncu bu dizi ile ekranlarda görünmeye tekrar devam etmektedir. Bugüne kadar pek çok dizi ve filmde yer alan başarılı oyuncu oyunculuk kariyerinde başarılı işlere imza atarak devam etmektedir. Güzel oyuncunun sosyal medya hesaplarını da oldukça fazla sayıda kişi takip etmektedir. Funda İlhan kimdir kaç yaşında hangi dizilerde oynadı gibi sorular ünlü oyuncuyu severek izleyenlerin merak ettiği konular arasındadır ve bu konular konusunda bilgi sahibi olmak isteyen insanlar oyuncuyu takip etmektedirler. Başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olan İlhan başarılı işlere imza atarak kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Funda İlhan’ın Doğum Tarihi: 28 Haziran 1971 yılında dünyaya gelmiştir.

                Funda İlhan’ın Boyu: Başarılı performanslar sergileyen güzel oyuncunun boyu 1.68.

                Funda İlhan’ın Kilosu: Oyuncunun kilosu 60’tır

                Funda İlhan’ın Göz Rengi: Mavi gözlere sahip olan güzel oyuncu hem oyunculuğuyla hem de güzel gözleriyle dikkat çekmekte ve halkın beğenisini kazanmaktadır.

                Funda İlhan’ın Burcu: Güzel oyuncunun burcu yengeçtir.

                Funda İlhan’ın Doğum Yeri: Başarılı oyuncu İzmir doğumludur ve 43 yaşında olan oyuncu güzel ve fit yapısıyla dikkat çekmiştir.

Funda İlhan’ın Eğitimi: Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Tiyatro Oyunculuğu bölümünü bitirmiştir. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev alarak çeşitli işlerde bulundu.

                Funda İlhan’ın Kullanmış Olduğu Sosyal Medya Hesapları:

Twitter https://mobile.twitter.com/fundailhan7

instagram https://instagram.com/fundailhn/

GELEN ARAMALAR

  • Funda İlhan güneşi beklerken
  • Funda İlhan kimdir
  • Funda İlhan vikipedi
  • Funda İlhan kaç yaşında
  • Funda İlhan oynadığı diziler

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017

Site Haritası