Fulya Zenginer Kimdir?

Fulya Zenginer Kimdir?

Fulya Zenginer 21 Temmuz 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ortaokul eğitimini Zeytinburnu Nuri Paşa İlköğretim Okulu’nda alan Fulya Zenginer lise eğitimini Bakırköy Lisesi’nde tamamlamıştır.

Fulya Zenginer üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi İşletme fakültesinde tamamladı. Fulya Zenginer’in boyu 1.61 cm, kilosu ise 48’dir. Gözleri mavi olan Fulya Zenginer’in saç rengi kumraldır. Yengeç burcu olan ünlü oyuncu 27 yaşındadır. Fulya Zenginer evli değildir.

fulya-zenginer-kimdir

Fulya Zenginer’in Kariyer Hayatı Nasıl Başladı?

Fulya Zenginer ilk dizisi olan ve 2006 yılında Star Tv’de yayınlanan “İki Aile” dizisiyle sektöre adım attı. Fulya Zenginer hem güzelliği hem de başarılı oyunculuğu sayesinde herkesin çok sevdiği bayan oyunculardan biri haline geldi.

Dizilerin yanı sıra sunuculuk yapan ve reklam filmlerinde rol alan Fulya Zenginer 2008 yılında Cine5’te yayınlanan Dizi Magazin’de konuk sunucu olarak görev yapmıştır. 2009 yılında içecek ve GSM firmasının reklamlarında rol alan Fulya Zenginer hem güzelliğinin avantajlarını kullanmış hem de oyunculuğuyla herkesi büyülemiştir.

Fulya Zenginer’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Fulya Zenginer’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; İki Aile, Doktorlar, Küçük Kadınlar, Tövbeler Tövbesi, Sağ Salim, Benim İçin Üzülme ve Fabrika Kızı dizisi bulunmaktadır.

Renkli gözleri ile dizilerin vazgeçilmez oyuncularından biri haline gelen Fulya Zenginer oyunculuk kariyerini her zaman bir adım ileri götürmek için oyunculuk ile ilgili eğitimler almaya devam etmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın