Fuat Oktay Kimdir?

Fuat OKTAY 1964 yılında Yozgat Çekerek’te doğmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Fuat OKTAY  1985 yılında Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra üniversite de araştırma görevlisi olarak devam etmiştir. Fuat Oktay 1990 yılında Amerika Birleşik Devletin’de (ABD) otomotiv sektörünün merkezi olan Detroit’teki Wayne State Üniversitesi’nden işletme ve imalat mühendisliği alanlarında yüksek lisans, endüstri mühendisliği alanında ise doktora derecelerini almıştır. Bu süreçte tomotiv ve bilişim alanlarında uzmanlaştı.

Fuat OKTAY 2008-2012 yılları arasında havacılık sektöründe yoğunlaştı. Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojileri, Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Fuat Oktay, 2012 – 2016 tarihi arasında Başbakanlık AFAD Başkanlığı görevini yürüttü.

Fuat OKTAY 19 Haziran 2016 tarihinden itibaren Başbakanlık Müsteşarlığı görevini yürüttü. 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yürütülen sürece müdahil olmuştur. Müteakip dönemde, Suriye sınırındaki terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları kapsamında kurumları arası koordinasyon görevini uhde etmiştir.

 

Fuat OKTAY Kimdir?

Fuat OKTAY Kimdir?

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın