Fethi Sekin Kimdir?

Fethi Sekin Kimdir?

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde ‘Şahinler Timi’nde motosikletli görev alan Fethi Sekin aslen Elazığlıdır. Rabia Sekin ile evlidir ve 8 yaşında Nisa, 15 yaşında Dila ve 16 yaşında Tolunay adında 3 çocukları vardır. 8 yıldır İzmir’de görev alan şehit polis memurunun, 6 kardeşi vardır. Fethi Sekin’in ablası Fethiye Acun, Aydın Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Birimi’nde şube müdürü olarak görev almaktadır.

İzmirde adliye önündeki katliamı önleyip şehit olan Elazığ Baskil doğumlu Fethi Sekin’in, Doğancık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi. Sekin’in 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin, 55 gün önce kanserden hayatını kaybetti. 66 yaşında olan babası Mehmet Zeki Sekin’in, eşinin vefatından sonra İzmir’de oğlunun yanına geldiği belirtildi.

Fethi Sekin Kimdir?

2014 Yılında Ölümden Döndü

Şehit trafik polisi Fethi Sekin’in, görev başında iken 2014 yılında da ölümden döndüğü öğrenildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde görevli olan polis memuru Fethi Sekin, 26 Mayıs 2014 tarihinde manevra yapan bir otomobilin kendisine çarpması sonucu ölümden dönmüştü. Hatalı park edilen araçların kaldırılmasını sağlayan Sekin, görev aldığı bölüme doğru giderken tek yönlü yolda manevra yapan otomobil çarpmış ve çarpmanın da etkisi ile havaya savrulmuştu. Savrularak takla atan trafik polisi Fethi Sekin’e 5 gün iş görmez raporu verilmişti. Görev aldığı sırada ufak tefek kazalar geçirdiği de bilinmektedir.

Şehit polis memuru 5 Ocak 2017 tarihinde hayatını kaybetti.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın