Fernandao Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Fernandao Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

                Fenerbahçe denilince akla gelen futbolculardan birisidir Fernandao. Son zamanlarda gösterdiği başarılar ve takdire şayan hareketleri ile dikkatleri üzerinde toplayan genç oyuncu, yeni başarılar için Fenerbahçe ile anlaşma imzaladı. Peki, başarılı futbolcu hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Ülkemize giriş yapmadan önce hangi takımlarda oynuyordu? İşte Fernandao ile ilgili merak edilen bilgiler. Öncelikle Fernandao ile ilgili genel bilgiler, sonrasında yaşı ve memleketi, kariyeri hakkında konuşacağız.

Fernandao Kimdir?

                Fernandao 2007 – 2008 yıllarında America-RJ, 2008 – 2012 yıllarında Tombense, 2012 – 2015 yıllarında Atletico Paranaense takımlarında oynamıştır. Bu takımlar ile sözleşmesi varken bazı kulüplere kiralık olarak gitmiştir. 2008 yılında Flamengo, 2009 yılında Volta Redonda, 2010 yılında Macae, Paysandu, Democrata, Guarani takımlarına oynamıştır. 2011 yılında Palmeiras, 2013 de Bahia, 2014 yılında Bursaspor takımlarında forma giymiştir. Son olarak ise Fernandao,ülkemizin üç büyüklerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübünde oynamaktadır.Fernandao 25 Haziran 2015 günü 3,4 milyon Euro karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Fernandao Kaç Yaşında?

                27 Mart 1987 yılında dünyaya gelen Fernandao 28 yaşındadır. 2007 yılında futbol oynamaya başlayan oyuncunun kariyeri 8 yıllıktır. Kariyerinin yarısını kiralık olarak, diğer yarısını ise kendi takımında oynamıştır. Bu kadar az olmasına rağmen oynadığı oyun gayet güzeldir. Zira Fenerbahçe’de üstün başarılar göstereceğine inanılmaktadır. Henüz yaşının genç olması bu oyuncunun gelecek vaat ettiği kanısına ulaştırmaktadır. Üstelik son zamanlarda sergilediği performans gerçeği tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor doğrusu.

Fernandao Nereli?

                Fernandao Brezilya Rio de Janeiro’da doğmuştur. Mevkii forvettir. Kariyerine 2007 yılında başlayan başarılı oyuncu 2014 – 2015 sezonunda ülkemize giriş yapmıştır. Bursaspor’da kiralık oynayan Fernandao toplamda 48 maça çıkmıştır. Çıktığı maçların tamamında 32 kez fileleri havalandırabilmiştir. Güçlü fiziği ve hava hâkimiyeti Fenerbahçe Spor kulübünün dikkatini çekmiş olmalı ki, Fernandao’un Bursaspor’dan sonraki durağı Fenerbahçe olmuştur. Tecrübeli kulüp genç oyuncu ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Fernandao resimleri

 

              

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın