Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

 

Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

                Farah Zeynep Abdullah, Irak asıllı olan bir baba ile Türk kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul da dünyaya gelmiştir. Lise eğitiminin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okumuştur. Lise eğitimin diğer kısmını ise babasının işi nedeni ile gittiği İngiltere de tamamlamıştır. Üniversiteye İngiltere’de başlamıştır. Ancak daha sonra Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin oyuncu kadrosuna seçilmesinden dolayı okulunu dondurmuştur. Diziden ayrıldıktan sonra eğitimini dondurduğu Kent Üniversitesine geri dönerek 2013 yılında mezun olmuştur.

Farah Zeynep Abdullah Nerelidir?

Farah Zeynep Abdullah İstanbul doğumludur. Annesi Gülay Abdullah Türk kökenlidir, babası Osman Abdullah ise ırak asıllıdır. Farah Zeynep Abdullah Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı diziden ayrıldıktan sonra Yılmaz Erdoğan’ın filmi olan Kelebeğin Rüyası filminde rol almıştır. Bu film ile büyük bir başarıya imza atan Farah Zeynep Abdullah filmde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile başrol oynamıştır. Daha sonrasında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Kurt Seyit ve Şura dizisi ile sevenleriyle tekrar ekranlarda buluşmuştur.

Farah Zeynep Abdullah Kaç Yaşındadır?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Şu an 26 yaşında olan oyuncu pek çok başarılı dizi ve filmde rol alarak kariyerini geliştirmiştir. Kariyerine Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi ile başlamış, Kelebeğin Rüyası filmi ile devam etmiştir. Daha sonra Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı Kurt Seyit ve Şura adlı dizi ile sevenleri ile buluşmuştur. 2014 yılında ise Bi Küçük Eylül Meselesi ve Unutursam Fısılda adlı filmlerde rol almıştır. Yönetmeni Çağan Irmak olan Unutursam Fısılda filminde Farah Zeynep Abdullah, Hümeyra, Kerem Bursin, Işıl Yücesoy ve Mehmet Günsür ile birlikte rol almıştır.

Farah Zeynep Abdullah’ın aldığı ödüller ise şöyle sıralanabilir:
2011 de Antalya Televizyon Ödülleri’nde Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü almıştır.
2013 de 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde Kelebeğin Rüyası filmi ile Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü almıştır.

Farah Zeynep Abdullah resimleri

1 Yorum

  1. sema ve tuğçe 23 Ağustos 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın