Esra Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Esra Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Türkiye’nin görevde olan en son cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın çocukları olan Esra Erdoğan, Bilal Erdoğan, Burak Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan adlarında kız kardeş ve ağabeylere sahiptir. Lise öğrenimini İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Esra Erdoğan üniversite hayatına ABD’de devam etme kararı aldı. Indiana Universitesi’nde eğitim aldıktan sonra lisans üstü eğitim almak için Berkeley Üniversitesi’ne başvurdu ve eğitimini aldı. Gönüllü işlerde çalışmayı kendine vazife edinmiş ve gönüllü işlerde çalışmanın hoşuna gittiğini bildiğimiz Esra Erdoğan, 2010 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından verilen okuma yazma programına da gönüllü öğretmen olarak katılmıştır.

Özel hayatı hakkında bilgi verecek olursak, Esra Erdoğan Çalık Holding Genel Müdürü Berat Albayrak ile 2007 yılında hayatını birleştirdi. Nikahlarını Lütfi Kırdar kongre merkezinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıymıştır. Şahitleri Ürdün Kralı Abdullah, Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, Romanya Başbakanı Adrian Nastase, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve o zamanın dışişleri bakanı Abdullah Gül’dü. Fakat Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak 2013 yılının sonunda Çalık Holding Üst Yönetici makamındaki görevinden ayrıldı. Esra Erdoğan’ın Ahmet Akif ve Mahinur adında iki tane de çocuğu vardır.

Esra Erdoğan Kimdir?

Esra Erdoğan, T. C’nin 27.başbakanı ve günümüzün de cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın kızıdır. Berat Albayrak ile evlidir ve bu evlilikten iki tane çocuk dünyaya getirmiştir.

Esra Erdoğan Nerelidir?

Yazılı kaynaklara göre Esra Erdoğan’ın doğum yeri İstanbul olarak belirtilmiştir. Hayatının büyük bir bölümünü de zaten İstanbul’da yaşamaktadır.

Esra Erdoğan Kaç Yaşındadır?

1981 yılında dünyaya gelen Esra Erdoğan bugün 34 yaşındadır.

Esra Erdoğan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın