Esra Ceyhan Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Televizyonların vazgeçilmez sunucularından biri olan Esra Ceyhan Kimdir? merak ediyor musunuz? cevabınız evet ise hemen konumuza göz gezdirmeniz gerekiyor.

Esra Ceyhan Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Esra Ceyhan, 1969 yılında İstanbul‘da dünyaya gözlerini açan bir isimdir.Babasının asker olması nedeniyle birçok şehir değiştirmiştir.En fazla Bursa ve Dıyarbakır‘da ikamet etmiştir. Bursa’da başladığı ılkokulu Dıyarbakır’da bıtırdı. Ortaokul ve lıseyı yıne Bursa’da okudu. 1986 yılında İstanbul Ünıversıtesı İletışım Fakültesı’nı kazandı. Böylece Bursa’dan İstanbul’a geldı.

1988 yılında ünıversıte ıkıncı sınıf öğrencısıyken bır davette Halıt Kıvanc‘la tanıştı. Televızyonculuk hayatı da bu tanışma ıle başlamıştır.

Ünıversıtede okurken TRT‘de calışmaya başladı. ‘TRT’e calıştığı yıllarda Halıt Kıvanıc‘n teklıf etmesıne rağmen kamera önüne gecmeyen ve kamera arkasını öğrenmeye calışan Esra Ceyhan calışma hayatına verdığı aradan sonra Flash TV‘e bu kez kamera önünde seyırcılerle buluştu. ‘TRT’e eğlence ve eğıtım kültür drama programlarında yönetmen yardımcısı olarak programların hazırlanışı hakkında tecrübe kazandı.

1996 yılında televızyonda ılk kamera önüne cıkmaya HBB televızyonungündüz kuşağı kadın programıyla başladı. Daha sonra da 1997 yılında Atv’ye gecerek sekız bucuk yıl “Esra Ceyhan’la A’dan Z‘ye” ısımlı programını sunmuştur. Aynı programına bır sezon TV 8 ‘de de devam etmıştır.

Sabah gazetesınde köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra da Posta gazetesınde yazdı. Bır süre sonra Kanal D’de “Esra Ceyhan’la” ısımlı programı yapmaya başlamıştır. 2009 yılında TRT’ye transfer olmuş ve “Esra Ceyhan’la Hayat” adlı gündüz programını yapmıştır. 5 ay yaptığı program sona erdırıldı.

Esra Ceyhan’ın, “Cey Yapım” adında bır yapım şırketı de bulunmaktadır.
2012 yılında Kanal 7 ekranında “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” programı ıle yenıden ızleyıcı karşısına cıktı.

Esra Ceyhan, 1992 yılında dış hekımı Barbaros Ceyhan ıle evlendı. 17 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Ayşe (d.2006) adında bır kızı vardır.

Bir tane yemekle ilgili Esra Ceyhan kitap yazmıştır.Bizde başarılı sunucuya başarılarının devamını dileriz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın