Esra Bilgiç Kimdir Kaç Yaşında?

Esra Bilgiç son yılların en genç ve en yetenekli oyuncularından biri olarak biliniyor. TRT’nin dizisi Diriliş Ertuğrul’da rol alan Esra Bilgiç Ankara’da doğmuş büyümüş bir isim. Peki Esra Bilgiç hakkında bilinmeyen diğer yönleri öğrenmek istemiyor musunuz?

Esra Bilgiç kimdir?

Genç TV dizisi oyuncusu Esra Bilgiç, 23 yaşındadır ve TRT 1 ekranlarında her hafta yayınlanan, Engin Altan Düzyatan’ın da rol aldığı Diriliş: Ertuğrul adlı dizide rol almaktadır. Genç yaşında bu dizideki başarısı dikkat çeken Esra Bilgiç, iyi fiziği ve dikkat çeken güzelliği ile birçok kişinin favori oyuncusu haline gelmiştir. Doğup büyüdüğü Ankara’da eğitimini de alan Bilgiç, arkeoloji mezunu olsa da moda tasarımı ile ilgilenmiştir. Moda tasarımı ile ilgilenmesinin dışında, mesleğini sürdürmeyen Esra Bilgiç dizi oyunculuğu ile gündemimize girmiştir. 1992 doğumlu genç oyuncunun doğduğu, büyüdüğü ve eğitim aldığı yerleri, bunun dışında hangi bölümde okuduğuna ilişkin bilgileri derledik. İşte bilinmeyen yönleri ile Diriliş Ertuğrul dizisinin genç oyuncusu Esra Bilgiç’in biyografisi…

Esra Bilgiç nerelidir?

Esra Bilgiç, 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Başkentte geçen çocukluğunun ardından eğitimine burada devam etmiştir. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunu olan Esra Bilgiç, oyunculuğa dönük yeneğini de bu yıllarda ortaya koymuştur. 1.77 boyunda ve 55 kilo ağırlığında olan Esra Bilgiç, oyunculuk kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır ve çok önemli bir TV yapımında yer almıştır.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş öyküsünün anlatılıdığı Diriliş: Ertuğrul adlı dizide rol alan ve bu dizideki önemli rolü ile birçok kişinin dikkatini çeken Esra Bilgiç, bu dizide Engin Altan Düzyatan ile birlikte başrolde oynamaktadır. TRT’nin dikkat çekici dizisi, Ertuğrul Gazi ve Osman Bey ile birlikte, 700 yıllık köklü Osmanlı kültürünün başlangıcını anlatmaktadır. Ertuğrul Gazi’nin eşi Halime’yi oynayan Esra Bilgiç, ilk rolünde çok ciddi bir sorumluluk üstlenmiş olsa da bunun altından kalkmıştır ve çok başarılı bir oyunculuk göstermiştir.

Esra Bilgiç resimleri

TRT 1’in popüler dizisi Diriliş’te, Ertuğrul Gazi’nin eşi Halime’yi canlandıran ünlü oyuncunun çeşitli sosyal kanallardan, Twitter ve Instagram profillerinden derlediğimiz en ilginç resimlerinden oluşan galerimize göz atarak Esra Bilgiç fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın