Ersin Düzen Kimdir?

Ersin Düzen Kimdir?

Ersin Düzen, 2 Haziran 1975 yılında hayata gözlerini açtı. Memleketi Zonguldak’tır. Televizyonda kendini göstermeden önce Denizli’de radyo programcılığı yaptı. Liseyi Denizli’de tamamladı ve ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne girdi. Ersin Düzen’in hayatı burada değişti. Hem radyo hem de Eskişehir’in televizyonlarında çalışma fırsatı buldu.

Ersin Düzen Kimdir?

Ersin Düzen’in Kariyer Hayatı

1997 yılında ilk olarak televizyon ekranlarında gördüğümüz Ersin Düzen, Star TV’de ‘Süper Frikik’ adındaki spor ve magazin programını sundu. Bu programdan sonra unutulmaz bir program olan ‘Televole’nin sunuculuğunu yaptı. Daha sonra yine Star TV’de televizyonun yayınladığı Şampiyonlar Ligi maçlarının anlatımını üstlendi.

Ersin Düzen’in kariyeri giderek tırmanırken, ATV’ye geçti ve burada Kazım Kanat, Ahmet Çakar ve Gürcan Bilgiç gibi isimler ile ‘Santra’ programında Süper Lig maçlarını yorumladı. Aynı kanalda Türkiye Milli Futbol Takımı’nın maçlarını da yorumlarken, Kanal 1’de 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarını aktardı.

2007 yılında ATV’den NTV’ye geçti. Burada İtalya Ligi ile İspanya Ligi maçlarının aktarımını yaptı. Pazar ve Salı günleri NTV Spor ekranlarında hem UEFA Ligi’nde oynanan maçları hem de Süper Lig’de oynanan maçları diğer konuklar ile birlikte yorumlamaya başladı.

NTV ekranına da veda ederek TRT ekranlarına geçti. Cumartesi ve Pazar günleri TRT 1’de ekranlara gelen ‘Stadyum’ adındaki programın sunuculuğunu yapmaya başladı. 2015 yılında ‘Bak Hele Bak’ adındaki tiyatro tarzı komedi programında konuk oyuncu olarak yer aldı. Yine TRT 1’de yayınlanan ‘İyi Şeyler’ adındaki programın sunuculuk görevini üstlendi. Şimdilerde ise hala TRT 1 ve TRT Spor’da Stadyum pogramını hazırlamakta ve moderatörlüğünü yapmaktadır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın