Erman Toroğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Televizyonların vazgeçilmez isimlerinden biri olan Erman Toroğlu Kimdir? merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.Ünlü kişi hakkında herşey konumuzda bulacaksınız.

Erman Toroğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Özellikle Dobra konuşması nedeniyle bazı kesimler tarafından çok sevilirken bazı kesimler tarafından tepki gören bir isimdir.Bizler başarılı bulsakta bazıları açık sözlü olmasından rahatsız olmuş olabilir.Milyonlarca seveni olan Erman Toroğlu aslında eski bir hakem ve futbolcudur.

Erman Toroğşu 24 Kasım 1948 Yılında dünyaya gözlerini Mersinde açmış bir isimdir.Gerçek adı Refik Erman Toroğlu’dur.Eskiden Futbolculuk yapmış aynı zamanda hakemlik yapmış bir isimdir.Hem spor yazarıdır hemde televizyonlarda yorumculuk yapmaktadır.Ankara’da büyümüş bir isim olan Erman Toroğlu ilk ve Orta okulu Ankara’da tamamlamıştır.

Herhangi bir öğrenci olan üniversiteden ancak dokuz senede mezun oldu. 1955’ten, 1976 yılına kadar tam 21 yıl okudu ! 1991 seçimlerinde, Mersin’de hocası Aydın Güven Gürkan’ın karşısında DYP’den aday oldu. Seçilemeyince Cavit Çağlar‘ın davetiyle katıldığı politikayı bıraktı.

Futbol hayatına öncelikle Gençlerbirliği formasınla başlamış ve sırasıyla Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve uzun yıllar kaptanlığını yaptığı Ankaragücü’nde devam etmiştir. Futboldan sonra hakemliğe başladı, FIFA kokartı aldı. Döneminin önde gelen hakemlerinden biri olmuştur.

12 Eylül döneminde, Gölcük’te askerlik hizmetini yedek subay olarak yaparken bankere kaptırdığı paralarını, askeri üniforması sayesinde kurtaran Erman Toroğlu; askerlik bittiğinde bankerden kurtardığı parayla ticarete atıldı. Bir arkadaşının “Gel kabzımallık yapalım, iyi para kazanırız,” teklifiyle, Ankara Hali’nde bir dükkân açtı. Böyle başladığı kabzımallık işini tam 19 yıl boyunca sürdürdü. Bir Maddi hata yüzünden Maliye’yle başı derde girince, gurur meselesi yaptı ve kabzımallığı bıraktı. Ticareti bıraktığında da hakemliğe başladı.

Hakemlikte zamanla Birinci Lig’e kadar çıktı. Sonra uluslararası maçları da yönetmeye başladı.Tam 9 yıl hakemlik yaptı.

Şansal Büyüka ile uzun yıllardır önce Show TV kanalında ve ardından Lig TV’de yayınlanan Maraton adlı programda yorumculuk yapmıştır.

Bizlerde Erman Toroğluna başarılarının devamını dileriz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın