Erkan Kolçak Köstendil Kimdir Kaç Yaşında? Kösem Sultan Şahin Giray Han

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir

  1. ve son kırım hanı olan Şahin Giray birçok yenileşme çalışmalarının da lideri olmuştur. Devletin yıkılış süreci döneminde tahta çıkması Şahin Giray’ın birçok zorlukla karşılaşmasına neden olmuştur. Osmanlı Devleti’nden özerklik kazanan kırım Şahin Giray döneminde Rusya’nın kontrolüne geçiyor. Kösem Sultan dizisinde Şahin Giray karakterini başarılı oyuncu Erkan Kolçak canlandırıyor.

Erkan Kolçak’ın Biyografisi : Ünlü oyuncu ve şarkıcı olan Kolçak birçok dalda ödül sahibi olmaya hak kazanmıştır. Galatasaray Üniversitesi Sinepark kısa film yarışmasında en iyi görüntü ve en iyi senaryo ödüllerini almaya hak kazanmıştır. Kral Midas Kısa Film Yarışması ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü almaya hak kazanmıştır. Karşı Cinsle Tanışma Sanatı adlı tiyatro oyununu hem yazmış, hem yönetmiş hem de oynamıştır. Ulan İstanbul dizisinde canlandırdığı Karlos karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Dizide Yaren karakteri Şebnem Bozoklu ile seslendirdiği Yanarım adlı şarkı 50 milyondan fazla tıklanmıştır.  Torbacının Esrarı yazıp yönetmiş olduğu filmlerden biridir. Ayrıca Güz Sancısı dizisinde de başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Erkan Kolçak Doğum Tarihi: 16 Ocak 1983

Erkan Kolçak Doğum Yeri: Bursa

                Erkan Kolçak Boyu: 1.81 metre

                Erkan Kolçak Kilosu: 76 kilogram

                Erkan Kolçak Göz Rengi: Kahverengi

Erkan Kolçak Burcu: Oğlak Burcu

                Erkan Kolçak Eğitim Durumu: LiseyiBursa Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversiteyi İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okumuştur.

Erkan Kolçak Sosyal Medya Hesapları

                Twitter : https://twitter.com/erkankeka

                Facebook : https://www.facebook.com/Erkank.kostendil

                Instagram : https://instagram.com/erkankeka/

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın