Erdem Yener Kimdir? Aslen Nereli, Biyografisi

Türkiye’nin önde gelen komedyenlerinden biri olan Erdem Yener kimdir? Avea reklamlarıyla ünlenen Erdem Yener aslen nerelidir? İşte Erdem Yener’in gerçek yaşı ve biyografisi

ERDEM YENER KİMDİR? GERÇEK YAŞI

Genç ve başarılı oyuncu Erdem Yener 8 mayıs 1981 Hatay da doğmuştur. Küçük yaşlardan beri müzik, karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılıkla ilgilenmiştir. 13 yaşında şarkı yazmaya 18 yaşında gitar çalmaya başlamıştır. Genç yaşlarda Ankarada +4 isimli ilk ve tek müzik grubunu kurmuştur. 23 yaşına kadar 5 sene boyunca Ankara ve çevresindeki barlarda konserler verip dinleyicileriyle buluştu.  Ardından 2003 senesinde İstanbul’a yerleşti ve müziğe başladı. Sonrasında ise ilk albümü olan Kirliyi 2008 yılında çıkarıp, ilk klbini ise Belki isimli şarkıya çekmiştir. Ardından ikinci klip ise Hayvan isimli parçaya gelmiştir.

erdem-yener-nereli-74

Bundan önce cast direktörü v eoyuncu koçu olarak kamera arkasında çalışan Genç ve başarılı oyuncu Erdem Yener 2010 senesinde GSM operatörü Avea’nın reklam yüzü olarak kamera önüne geçmiştir. Sonra ise trt1 Başrolde Aşk, Fox Şen Yuva ve star tv İnsanlar Alemi isimli komedi dizilerinde oynamıştır. 2012 yılında ses tellerindeki kistler nedeniyle  ameliyat geçiren genç ve başarılı oyuncu Erdem Yener sonra 2013 ocak ayında Rüyalar kızı isimli teklisini klip olarak piyasaya sürmüştür. Günümüzde ise Güldür güldür isimli komedi programında Hüseyin karakterini başarılı bir şekilde canlandırmaktadır. Son olarak ise 27 şubat 2015 de gösterime giren Çarşı Pazar isimli filmde Ayhan Taş ile başrol oynamıştır.

Erdem Yener’in çektiği video klipler

“Belki”
“Hayvan”
“Geç”
“Rüyalar Kızı”

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın