Engin Akyürek Kimdir?

Engin Akyürek Kimdir?

Sinema ve dizi oyuncusu olan Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları yarışma programında birinci olarak sanat yaşamına başladı.

2004-2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde oynayan Akyürek, buradaki başarılı oyunculuğu ile profesyonel oyunculuk kariyerini sağlamlaştırdı. 2006 yılında bir film projesi olan Kader filminde kamera karşısına geçen Engin Akyürek, bu film ile birlikte ödüllerle kariyerini taçlandırdı.

engin-akyurek-kimdir

Engin Akyürek’in Yer Aldığı Projeler ve Ödülleri

2004 yılından itibaren dizi ve filmlerde rol almaya başlayan Akyürek, 2006 yılındaki Kader filminde umut veren oyuncu ödülüne layık görüldü. Karayılan dizisinin ardından Bir Bulut Olsam ve Fatmagül’ün Suçu Ne? projelerinde başrolde oynadı.

Engin Akyürek oynadığı diziler ve başrol karakterleri artık kendisine en iyi erkek oyuncu ödüllerini getirmeye başladı. 2014 yılında Bir Küçük Eylül Meselesi, 2014-2015 yıllarında Kara Para Aşk adlı dizide başrolde oynamıştır. 2016-2017 sezonu için Esaretin Bedeli dizinde de başrolde olan oyuncu, sevenleri ile buluşmaya devam edecek.

Engin Akyürek’in Ailesi

Engin Akyürek Ankara doğumludur, asıl memleketi Erzincan’dır. Babası memur olan Engin Akyürek’in annesi ev hanımıdır. Engin Akyürek’in kendisinden küçük bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında başarı elde edip oyunculuk kariyerine başladığı andan itibaren İstanbul’a taşınmıştır ve hala İstanbul’da oturmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın