Emre Belözoğlu Kimdir?

Fenerbahçe’nin Orta sahanın dinamiklerinden olan Emre Belözoğlu Kimdir? kaç yaşında nerelidir? merak ediyorsanız hepsi konumuzun içinde bulabilirsiniz.

Emre Belözoğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Emre Belözoğlu 7 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuş bir futbolcudur.Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en önemli futbolcular arasında kendisini bulan bir futbolcudur.Fenerbahçe için en önemli oyunculardan biridir.Başarılı performansınla beraber takımın en iyi isimlerindendir.Emre Belözoğlu boyu kaç? 1.70 boyundadır. Nerelidir? İstanbul.Aslen Karadenizli.

16 yaşlarındayken Zeytinburnu’da oynarken parladı ve Galatasaray ile Fenerbahçe’nin onu transfer etmek amaçlı rekabete girdi . 1996/1997 sezonlarında ek olarak 16 yaşındayken Galatasaray’da kadroya girmeye başlamıştır . Her sezon belli bir zaman ek olarak kendini göstererek A takımın muhtemel 11ler’inde koltuk buldu . Bu dönemde Teknik Patronu Fatih Terim Hocam ile misal aldığı takım dostu Gheorghe Hagi yardımıyla kendini bir sürü üretti .Takımının 4 sene üstüste kazanan olmasında ve 2000 senesinde UEFA Kupası’nı almasında kocaman oyun aldı .

Bu kocaman muvaffakiyet sonrasında Galatasaray’dan takım dostu Okan Buruk’la birlikte 2001 senesinde Inter Milan’a taşıma oluyor .

2002 senesinde oynanan Dünya Kupası’nda 3 . durumda olan Türk Ulusal takımında kadroda koltuk aldı .

Mart 2004’de Buyruğa , Pele aracılığıyla hayatını sürdüren en kocaman 125 oyuncu içinde gösterilmiştir .
14 Haziran 2005’de Newcastle ile Inter Milan içinde yapılmış durumda olan protokol ile 3 . 8 milyon £ karşılığı Inter Milan’dan transferi gerçekleşmişdir . 2008 senesinde buradan terk ederek 4 . 8 miyon € karşılığında Fenerbahçe’ye taşıma oluyor . Bu taşıma ile Galatasaray taraftarının reaksiyonunu çekti .2012 ve 2013 sezonu en başında Atletico Madrid ile 2 senelik mukavele imzalamasına nazaran ilk devre bitiminde 350 . 000 € bedelle Fenerbahçe’ye geriye döndü . Az bir zaman ek olarak sonra Volkan Demirel’den kaptanlığı devraldı .

Bizde başarılı Oyuncu Emre Belözoğlu’na başarılarının devamını dileriz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın