Emre Altuğ Kimdir?

Emre Altuğ Kimdir?

Emre Altuğ 14 Nisan 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.46 yaşındaki Emre Altuğ aslen Niğdelidir. Ancak çocukluğu İstanbul’da geçen ünlü şarkıcı ilköğretim eğitimini Kemal Çağlar İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimi tamamladıktan sonra İstanbul Devlet Konservatuarına giriş yapan Emre Altuğ burada tiyatro bölümü okumuştur.

emre-altug-kimdir

Emre Altuğ’un boyu 1.75 cm, kilosu ise 70’tir. Koç burcu olan Emre Altuğ 2008 yılında Çağla Şikelle evlendi. Emre Altuğ’un bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya geldi. Çağla Şikel’le olan evliliklerini 2015 yılında sonlandıran Emre Altuğ’un şu an hayatında kimse bulunmamaktadır.

Emre Altuğ’un Müzik Hayatı

Emre Altuğ 1990 yılından sonra pek çok ünlü sanatçının vokalistliğini yapmaya başladı. Aralarında sezen Aksu, Sertap Erener gibi pek çok ünlü isme vokallik yapan Emre Altuğ müzikle birlikte tiyatroyla da ilgisini sürdürmeye devam etti.

Vokallikle birlikte tiyatroda oyunda oynayan Emre Altuğ Haldun Dormen Tiyatrosu’nda oyunlar oynadı.

Emre Altuğ’un Albümleri

Emre Altuğ müziğe daha fazla zaman ayırmaya karar verdikten sonra ilk albümünü 1998 yılında çıkarmaya karar verdi. “İbret-i Alem” albümüyle büyük beğeni toplayan Emre Altuğ 2003 yılında Sıcak, 2004 yılında Dudak Dudağa, 2005 yılında Sensiz Olmuyor, 2007 yılında Kişiye Özel, 2010 yılında Emre Altuğ’dan, 2011 yılında Zil, 2016 yılında ise Çıta albümlerini çıkardı. Emre Altuğ hem müzik dünyası hem de oyunculuk dünyasının başarılı isimlerindendir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın