Emine Ülker Tarhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Türkiye’de önemli siyatçilerden biridir.Sizlere bu konumuzda Emine Ülker Tarhan Kimdir kaç yaşında nerelidir? gibi soruların cevaplarını vericez.

Emine Ülker Tarhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Emine Ülker Tarhan 29 Kasım 1963 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan bir kişidir.Annesinin ismi Halise babasının ismi ise Ali’dir.Lise yıllarındayken Hentbol ve Basketbol oyuncusu olarak bu sporlara ilgisi vardı.1981 yılında Ankara Hukuk Fakültesine başlamış ve 1986 tarihinde ise bitirmiştir.Emine Ülker Tarhan evli ve 2 çocuk sahibi bir isimdir.Üniversite yıllarında tanıştığı Mehmet Umur Tarhan ile evlidir.Çocuklarının isimleri Tuğçe ve Alaz’dır.

Bu zaman sonrasında kısa bir süre Avukatlık yapmıştır ardındanda 1994 yılında Yargıç olarak görev almıştır.Birçok yerde bulunmuştur.2001 ile 2011 tarihleri arasında Yargıtay 4. ceza dairesinde tetkik hakimliği görevini yapan bir isimdir.Yargıçlar ve Savcılar birliğinde kurucu üye olarak görev almıştır.Yarsav başkanlığı görevinide yapmıştır.Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmiştir.

12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara CHP Milletvekili olmuştur. 29 Haziran 2011 tarihi itibariyle CHP Grup Başkanvekili oldu. 26 Haziran 2013 başkanvekilliği yapmıştır.

Motor sürmeyi çok seven ünlü Siyasetci aynı zamanda 1973 model Vosvos araca sahiptir.

2014 yılında kurulan Anadolu partisinin kurucusudur.Sadece Chplilerin değil her partiden seveni olan bir isimdir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın