Emine Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Emine Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Emine Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi ve Türkiyenin 12. First Lady’sidir. Tam ismiyle Emine Gülbaran Erdoğan İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin şu anki first lady’si Emine Erdoğan İdealist Kadınlar Birliğini’nin düzenlediği bir konferans sırasında Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmış ve 4 Temmuz 1978 yılında evlenerek dört çocuk dünyaya getirmiştir. Çiftin çocukları Sümeyye Erdoğan, Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan ve Ahmet Erdoğan’dır. Şuan eşi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Ak Saray’da ikamet etmektedir.

                Emine Erdoğan Kimdir?

                Emine Erdoğan beş çocuklu Gülbaran ailesinin en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Annesi Hayriye Gülbaran babası ise Cemal Gülbaran’dır. Emine Erdoğan’ın çocukluğu Fatih ve Üsküdar’da geçmiş bu yerlerde yaşamıştır. 2003 yılında Tayyip Erdoğan’ın Siirt ilinden milletvekili seçilmesiyle beraber Ankara’ya gelmişlerdir. 14 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in onayıyla birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık koltuğuna oturmasıyla beraber Emine Erdoğan Türkiye’nin First Lady’si olmuştur. Bu tarihten itibaren Türkiye’nin siyasetinde etkin rol oynayan Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte kendisi de Türkiye’deki olaylarla yakından ilgilenmiş ve her türlü konuda etkin rol oynamayı bilmiştir. Emine Erdoğan bu kadar etkin olunca hayatı da ilgi odağı olmuş ve herkes tarafından merak edilmiş ve ilgiyle takip edilmiştir. Durum böyle olunca Emine Erdoğan’ın jayatı da kitaplaştırılmıştır. 2007 yılında “Emine Erdoğan: İktidara Taşıyan Kadın” adı ile Emine Erdoğan’ın hayatı bu kitaba konu edilmiş ve hayatı gazeteci Ayla Özkan tarafından kitap haline getirilmiştir.

Emine Erdoğan Nereli?

                Emine Erdoğan Siirtli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.  Kendisi de aslen Siirtli ve Arap kökenlidir. Ancak doğum yeri İstanbul’dur ve çocukluğu da İstanbul’da Fatih ilçesinde geçmiştir. Siirt’ten İstanbul’a ailesiyle beraber gelmiştir.

Emine Erdoğan Kaç Yaşında?

                21 Şubat 1955 yılında dünyaya gelen Türkiye’nin 12. First Lady’si Emine Gülbaran Erdoğan 2015 yılı itibariyle 60 yaşındadır. Hayatı, nereli olduğu ve yaşı en çok merak edilen konular arasındadır. Dikkat çeken bir aile olarak hem çocukları hem de kendisi kamuoyunun merakını kazanmakta ve hayatıyla ilgili sürekli olarak sorular sorulmaktadır. Tükiye gündeminde etkin bir rol oynayan First Lady birçok hayır kuluşuyla da gündeme gelmekte ve bu konu hakkında çalışmalar meydana getirmektedir.

Emine Erdoğan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın