Emel Çölgeçen Kimdir?

Emel Çölgeçen Kimdir?

Emel Çölgeçen 9 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul’da eğitim hayatına başlayan Emel Çölgeçen ilkokuldan üniversiteyi bitirene kadar İstanbul’da eğitimine devam etmiştir.

Ortaokul ve lise döneminde dansla ilgilenmeye başlayan Emel Çölgeçen üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okumaya başlamıştır. Ancak okula devam etmeme kararı alan Emel Çölgeçen daha sonra oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır.

Oyunculukla ilgili çeşitli eğitimler alan Emel Çölgeçen İngilizce’yi mükemmel bir şekilde bilmektedir. Emel Çölgeçen’in boyu 1.65, kilosu ise 54’tür. Saçları kumral olan Emel Çölgeçen’in gözleri yeşil renktedir. Emel Çölgeçen evli değildir.

Emel Çölgeçen kimdir, Emel Çölgeçen nereli, Emel Çölgeçen kaç yaşında, Emel Çölgeçen boyu, Emel Çölgeçen vikipedi

 

Emel Çölgeçen ‘İn Oyunculuk Kariyeri

Emel Çölgeçen oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamıştır. Pek çok tiyatro oyununda rol alan Emel Çölgeçen  1998 yılında Şeytanlar adını taşıyan bir tiyatro oyununda rol almıştır.

Cimri, Onikinci Gece, Mem ile Zin, 9 Ay Son Gün gibi pek çok tiyatro oyununda rol alan Emel Çölgeçen 1994 yılında “Gülşen Abi” adını taşıyan bir dizide oynamıştır.

Emel Çölgeçen’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Emel Çölgeçen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Gülşen Abi, Aliye, Sahne, Sağır Oda, Tramvay, Kara Duvak, Ters Yüz, Cennetin Çocukları, Gece Gündüz, Tuzak,  ve Geniş Aile bulunmaktadır.

Emel Çölgeçen şu an Kanal D ekranlarında yayınlanmaya devam eden “Poyraz ve Karayel” dizisinde Sema adlı bir avukatı canlandırmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın