Elçin Sangu Kimdir?

Elçin Sangu Kimdir?

Elçin Sangu aslen nereli diye baktığımızda 1985 İstanbul doğumlu olan Sangu’nun aslen Çerkez olduğu bilinmektedir. Üniversite eğitimini Mersin’de tamamlayan Sangu, Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Tiyatro Bölümü’nü burslu okumaya hak kazanan Elçin Sangu, müziğe ağırlık verdiği için buradaki eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır.

Müzikten Sonra Yükselen Oyunculuk Kariyeri

Müziğe olan ilgisinin yoğunluğu azalmaya başladığında sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almaya başlayan Sangu’nun ilk dizi deneyimi 2010 yılında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki Jale karakteridir.

Elçin Sangu’nun üniversite eğitimi ve devamındaki ilgisi müzik olmasına rağmen, başarılı oyunculuk yeteneği onun bu alanda ilerlemeyi tercih etmesini sağlamıştır. Aldığı tiyatro eğitimleri bu yeteneğini pekiştirmiştir. 2012 yılında oyunculuğa devam kararı ile Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde Nehir karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Elçin Sangu Kimdir? Elçin Sangu Nereli Kaç Yaşındadır?

Elçin Sangu’nun Oynadığı Diziler

Başarılı oyunculuğunu Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Aşk Kaç Beden Giyer dizilerinde sergileyen Sangu, artık başrol oyuncusu olarak aranan bir oyuncu olmaya başladı. Oyunculuk kariyerinin devamında Aşk Hikayesi, Kurt Seyit Ve Şura ile Sevdam Alabora dizilerinde yardımcı oyuncu ve başrol oyuncusu olarak rol almıştır.

21015 yılında başlayan ve hala devam eden Kiralık Aşk dizisinde Defne karakterini başarılı bir şekilde canlandırmaya devam eden Elçin Sangu, buradaki başrolünün hakkını vermeye devam etmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın